LevelOne Switch 10x GE IGS-2110P 2x SFP, 8x PoE-utgångar.
Tillverkare: LevelOne
Produktnummer: IGS-2110P
EAN: 4015867236215
Artikelnummer: F24717687
Tillverkare: LevelOne
Produktnummer: IGS-2110P
EAN: 4015867236215
Artikelnummer: F24717687
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(2.419,20 exkl. moms)
(2.419,20 exkl. moms)
Produktnummer: IGS-2110P
Snabb och effektiv nätverkshantering med LevelOne Switch!
Management features
Switch typ hanterad
Switch-lager L2
Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) Ja
Webbaserad adminstraion Ja
Anslutningar
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 8
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Antal Gigabit Ethernet (koppar)-portar 8
Antal SFP-modulplatser 2
Antal fiber uplink-portar 2
Nätverk
10G stöd Nej
Portspegling Ja
Full duplex Ja
Halv duplex Ja
Flödeskontroll Ja
Autonegotiation Ja
Auto MDI / MDI-X Ja
Stöd för automatisk inlärning av MAC-adresser Ja
Stöd för automatiskt åldrande av MAC-adresser Ja
STP (Spanning Tree Protocol) Ja
Överföringsbegränsning Ja
Broadcast Storm-kontroll Ja
Länkaggregering Ja
VLAN-stöd Ja
VLAN-funktioner Port-based VLAN, Tagged VLAN
Antal VLAN 32
Data transmission
Switch kapacitet 20 Gbit/s
Hastighet vid vidarebefordran 14.88 Mpps
Adresstabellstorlek 4000 poster
Jumbo Frames stöd Ja
Jumboramar 9000
Paketbuffertminne 1.5 MB
Bevakning
IGMP-snooping Ja
Algoritmer för schemaläggning av köer Priority queuing (PQ)
Multicast-funktioner
Multicast-stöd Ja
Design
Produktens färg Svart
LED-indikatorer Energiljus, Länk, Aktivitet
DIN-skena Ja
Internationellt skydd (IP) kod IP30
Prestanda
Flashminne 2 MB
Ljudnivå Lc IEC 0 dB
Fläktlös Ja
Medeltid mellan fel (MTBF) 730 h
Strömtillförsel
Strömkälla DC/PoE
Strömförsörjning ingår Nej
Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) Ja
Likströmsdriftspänning 44 - 57 V
Strömförbrukning (vanlig) 120 W
Överspänningsskydd Ja; 4 kV
Effekt skyddsfunktioner Överspänningsskydd
Power over Ethernet (PoE)
Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Ja
Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar 8
Total Power over Ethernet (PoE)-budget 110 W
Miljökrav
Temperatur vid drift -40 - 75 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -40 - 85 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 10 - 90%
Fuktighet (förvaring) 5 - 95%
Värmeavgivning 81.89 BTU/h
Vikt & dimension
Bredd 149.5 mm
Djup 122.5 mm
Höjd 50 mm
Vikt 550 g
Förpackningens innehåll
Snabbstartsguide Ja
Förpackning
Kopplingsplint ingår Ja
DIN-skena inkluderat Ja
Förpackningstyp Låda
Förpackningens bredd 230 mm
Låddjup 160 mm
Förpackningens höjd 73 mm
Vikt inkl. förpackning 780 g
Hållbarhet
Uppfyller hållbarhetskrav Ja
Certifikat
Certifikat för överensstämmelse CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS, UKCA
Tekniska detaljer
Lastpallens totalbredd 1200 mm
Lager per lastpall (lufttransport) 16 styck
Lastpallens totallängd 800 mm
Logistikdata
Lastpallens totalhöjd 1544 mm
Ursprungsland Kina
Ytterförpackningens bredd 480 mm
Ytterförpackningens längd 395 mm
Harmonized System (HS)-kod 8517620090
Ytterförpackningens höjd 350 mm