Produktnummer: NF-P14S REDUX-1200 PWM
EAN: 4716123315247
Artikelnummer: 710658
Noctua Redux NF-P14s
Noctua Redux NF-P14s
Tillverkare: Noctua
EAN: 4716123315247
Artikelnummer: 710658
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(472,80 exkl. moms)
(472,80 exkl. moms)
Tillverkare: Noctua
Intensiv kylning för din dator!
Prestanda
Lämplig placering Datorväska
Modell Fan
Fläktdiameter 14 cm
Rotationshastighet (min) 350 RPM
Rotationshastighet (max) 1200 RPM
Ljudnivå (hög hastighet) 19,6 dB
Luftflöde 110,3 m³/h
Maximalt lufttryck 1,29 mmH2O
Stöd för pulsbreddsmodulering (PWM) Ja
Lagertyp Self-Stabilising Oil-pressure Bearing (SSO)
Design
Produktens färg Grå
Antal fläktar Ja
Antal fläktblad 9
Fan kontakt 4-stift
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig) 0,96 W
Spänning 12 V
Uppskattad strömförbrukning 0,08 A
Vikt & dimension
Bredd 140 mm
Djup 25 mm
Höjd 140 mm
Kabellängd 0,4 m
Förpackningens bredd 190 mm
Låddjup 34 mm
Förpackningens höjd 200 mm