Tillverkare: Planet
Produktnummer: MGSW-24160F
EAN: 4711213688522
Artikelnummer: F3531631
Tillverkare: Planet
Produktnummer: MGSW-24160F
EAN: 4711213688522
Artikelnummer: F3531631
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 3-4 arbetsdagar
(5.914,40 exkl. moms)
(5.914,40 exkl. moms)
Produktnummer: MGSW-24160F
Planet MGSW-24160F - En Klarstjärna på Nätverksswitcharna!
Management features
Switch typ hanterad
Switch-lager L2+
Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) Ja
Webbaserad adminstraion Ja
Trafikklassificering Ja
Trafikutformning Ja
ARP-inspektion Ja
Systemhändelselogg Ja
Anslutningar
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 8
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Antal SFP-modulplatser 16
Konsolport RS-232
Typ av minneskort Stöds inte
Nätverk
10G stöd Nej
Portspegling Ja
IP-routning Ja
Full duplex Ja
Auto MDI / MDI-X Ja
Stöd för automatisk inlärning av MAC-adresser Ja
Autonegotiation Ja
Länkaggregering Ja
Stöd för automatiskt åldrande av MAC-adresser Ja
STP (Spanning Tree Protocol) Ja
Flödeskontroll Ja
VLAN-stöd Ja
VLAN-funktioner Private VLAN, Protocol-based VLAN, Port-based VLAN
Optical fiber
Fiber Ethernet-kablar teknik 1000BASE-X
Fibertyp Flerläge
Överföringsavstånd (max) 120 km
Data transmission
Switch kapacitet 48 Gbit/s
Genomströmning 35,6 Mpps
Adresstabellstorlek 16000 poster
Lagra-och-vidarebefordra Ja
Antal väskor 24
Antalet köer 8
Jumbo Frames stöd Ja
Jumboramar 10000
Bevakning
DHCP-funktioner DHCP server, DHCP client
Åtkomstkontrollista (ACL) Ja
IGMP-snooping Ja
MAC-adressfiltrering Ja
IP-MAC-portbindning Ja
SSH / SSL-stöd Ja
Admin-edgeport Ja
BPDU-filtrering/-skydd Ja
Loopskydd Ja
Kryptering/säkerhet SNMP, SSH, SSL/TLS
Auto-edgeport Ja
Multicast-funktioner
Multicast-stöd Ja
Antal filtrerade fleranvändargrupper 255
Design
Rackmontering Ja
Staplingsbar Ja
Formfaktor 1U
Produktens färg Blå
Återställningsknapp Ja
LED-indikatorer Ja
På / av-knapp Ja
Antal fläktar 2 fläkt/-ar
Strömtillförsel
Strömförsörjning ingår Nej
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50 - 60 hz
Strömförbrukning (max) 38 W
Power over Ethernet (PoE)
Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Ja
Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet 8
Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar 8
Övrigt
Plintport Ja
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 60 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -10 - 70 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 5 - 95%
Fuktighet (förvaring) 5 - 95%
Vikt & dimension
Bredd 440 mm
Djup 200 mm
Höjd 44,5 mm