SILICON POWER Mobile C80
USB flash-enhet - 128 GB
Prestanda
| Kapacitet | 128 GB |
| Gränssnitt | USB Type-A / USB Type-C |
| USB-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Mac-kompatibel | Ja |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Mobila operativsystem som stöds | Windows Phone 8, Windows Phone 8.1 |
Design
| Formfaktor | Sväng |
| Produktens färg | Titan |
| Material, hölje | Zink |
| Nyckelring | Ja |
| Skyddsfunktioner | Dammresistent, Vibrationssäker, Vattentät |
| Certifiering | CE, FCC, BSMI, KCC, Green dot, WEEE, RoHS |
Vikt & dimension
| Bredd | 18 mm |
| Djup | 6.6 mm |
| Höjd | 49.4 mm |
| Vikt | 8 kg |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 70 ° C |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84717070 |