Produktnummer: XGS1250-12-ZZ0102F
EAN: 4718937634453
Artikelnummer: F24999924
Zyxel XGS1250-12
Zyxel XGS1250-12
Tillverkare: ZyXEL
EAN: 4718937634453
Artikelnummer: F24999924
I lager - leveranstid: 2-3 arbetsdagar, ved bestilling inden kl. 14.00
(2.349,60 exkl. moms)
(2.349,60 exkl. moms)
Tillverkare: ZyXEL
Zyxel XGS1250-12 - En innovationsrik och kraftfull switch för ditt nätverk!
Management features
Switch typ hanterad
Switch-lager L2
Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) Ja
Webbaserad adminstraion Ja
MIB stödd Ja
Anslutningar
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 11
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 10G Ethernet (100/1000/10000)
Antal SFP+-modulplatser Ja
Strömanslutning DC-in-uttag
Nätverk
10G stöd Ja
Portspegling Ja
Full duplex Ja
Flödeskontroll Ja
Länkaggregering Ja
Broadcast Storm-kontroll Ja
Datahastighet för Ethernet-LAN 10,100,1000,2500,10000 Mbit/s
Auto MDI / MDI-X Ja
VLAN-stöd Ja
Data transmission
Switch kapacitet 96 Gbit/s
Hastighet vid vidarebefordran 71.42 Mpps
Adresstabellstorlek 16000 poster
Jumbo Frames stöd Ja
Jumboramar 12000
Bevakning
DHCP-funktioner DHCP client
IGMP-snooping Ja
Multicast-funktioner
Multicast-stöd Ja
Design
Rackmontering Nej
Staplingsbar Nej
Produktens färg Grå
Material, hölje Gjuten aluminium, Strykjärn
Återställningsknapp Ja
LED-indikatorer Ja
Redundanta fläktar stöd Ja
Antal fläktar 1 fläkt/-ar
Monteringsbar på väggen Ja
DIN-skena Nej
Strömtillförsel
Strömkälla AC
Strömförsörjning ingår Ja
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Strömförbrukning (max) 20.06 W
Power over Ethernet (PoE)
Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Nej
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 40 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -40 - 70 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 10 - 90%
Fuktighet (förvaring) 10 - 90%
Vikt & dimension
Bredd 250 mm
Djup 104 mm
Höjd 27 mm