27(68,5cm)TFT Asrock Gaming PG27QFT1B 180Hz
Tillverkare: ASRock
Produktnummer: 90LXA0A0-A0E0A0J
EAN: 4710483944864
Artikelnummer: F24918658
Tillverkare: ASRock
EAN: 4710483944864
Artikelnummer: F24918658
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(1.880,80 exkl. moms)
(1.880,80 exkl. moms)
Med denna 27-tums TFT-skärm från Asrock Gaming får du en ultimat spelupplevelse. Upplev smidiga och mycket detaljerade bilder med en imponerande 180 Hz uppdateringsfrekvens. Skärmens stora storlek ger dig en skarp och klar bild som tar din gaming till en helt ny nivå.
Denna skärm är ett måste för alla gaming-entusiaster som vill ha den bästa kvaliteten och prestandan. Med dess imponerande 180 Hz uppdateringsfrekvens och skarpa bild kommer du aldrig att vilja spela på något annat sätt. Ge dig själv en fördel i spelet med denna toppmoderna skärm från Asrock Gaming.
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Upplösning 2560 x 1440 pixlar
HD-typ Quad HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LED
Paneltyp IPS
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 400 cd/m²
Svarstid (medel) Ja
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Responstid (MPRT) Ja
Skärmytskikt Bländningsskydd
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Grafikupplösningar som stöds 2560 x 1440
Videolägen som stöds 1440p
Bildförhållande 16:9
Kontrastförhållande (medel) 1000:1
Max uppdateringsfrekvens 180 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 1,07 miljarder färger
Bildpunktavstånd 0,2331 x 0,2331 mm
Horisontellt sökområde 265 - 265 kHz
Vertikalt sökområde 48 - 180 hz
Bildstorlek horisontalt 59,7 cm
Bildstorlek vertikalt 33,6 cm
Horisontell avsökningsfrekvens 15 - 215 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens 48 - 144 hz
Diagonal skärmstorlek 68,6 cm
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) DisplayHDR 400
sRGB-täckning (typisk) 99%
DCI-P3-täckning 96%
Prestanda
AMD FreeSync Ja
Typ av AMD FreeSync FreeSync Premium
Flimmerfriteknik Ja
Låg blåljus-teknik Ja
Multimedia
Antal talare 2
Uteffekt (RMS) 2 W
Inbyggda högtalare Ja
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Spela
Produktens färg Svart
Fötter färg Svart
Anslutningar
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.0
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.4
Hörlursutgång Ja
Hörlursutgångar Ja
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -5 - 20°
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) F
Energieffektivitetsklass (HDR) F
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 24 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 24 kWh
Strömförbrukning (max) 55 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
Strömförbrukning i PowerSave läge 0,5 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Ingående ström 1.5 A
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 614 mm
Djup (med stativ) 237 mm
Höjd (med stativ) 460 mm
Vikt (med stativ) 5,8 kg
Bredd (utan stativ) 614 mm
Djup (utan stativ) 72 mm
Höjd (utan stativ) 366 mm