DIGITUS Professional DN-651118 Industrial
switch - 5 portar - ohanterad
Tillverkare: Digitus
Produktnummer: DN-651118
EAN: 4016032458838
Artikelnummer: F20052683
Tillverkare: Digitus
Produktnummer: DN-651118
EAN: 4016032458838
Artikelnummer: F20052683
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(1.092,80 exkl. moms)
(1.092,80 exkl. moms)
Produktnummer: DN-651118
Effektiv och pålitlig switch för industriella användningar – DIGITUS Professional DN-651118
Management features
Switch typ Ohanterad
Switch-lager L2
Anslutningar
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 4
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Antal Gigabit Ethernet (koppar)-portar 5
Nätverk
Kommunikationsstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z
10G stöd Nej
Kabeltyper som stöds Cat3, Cat4, Cat5
Full duplex Ja
Stöd för automatisk inlärning av MAC-adresser Ja
Auto MDI / MDI-X Ja
Stöd för automatiskt åldrande av MAC-adresser Ja
Flödeskontroll Ja
VLAN-stöd Nej
Data transmission
Switch kapacitet 10000 Gbit/s
Adresstabellstorlek 4096 poster
Lagra-och-vidarebefordra Ja
Design
Rackmontering Nej
Produktens färg Svart, Blå
Material, hölje Metall
LED-indikatorer Ja
Monteringsbar på väggen Ja
Antal fläktar Nej
DIN-skena Ja
Lämplig för utomhusbruk Nej
Vandalsäker Nej
Prestanda
Medeltid mellan fel (MTBF) 300000 h
Strömtillförsel
Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) Ja
Likströmsdriftspänning 12 - 48 V
Effekt skyddsfunktioner Överspänning, Kortslutning
Power over Ethernet (PoE)
Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Nej
Övrigt
Typ av ethernet-gränssnitt Gigabit Ethernet
Miljökrav
Temperatur vid drift -40 - 85 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -40 - 85 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 5 - 95%
Fuktighet (förvaring) 5 - 95%
Vikt & dimension
Bredd 118 mm
Djup 86 mm
Höjd 39 mm
Vikt 360 g
Förpackningens innehåll
Snabbstartsguide Ja
Förpackning
Förpackningens bredd 162 mm
Låddjup 135 mm
Förpackningsvolym 1159,11 cm ^
Förpackningens höjd 53 mm