Produktnummer: DN-651135
EAN: 4016032486053
Artikelnummer: F23360613
DIGITUS
DIGITUS
Tillverkare: Digitus
Produktnummer: DN-651135
EAN: 4016032486053
Artikelnummer: F23360613
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(1.724,00 exkl. moms)
(1.724,00 exkl. moms)
Tillverkare: Digitus
Produktnummer: DN-651135
Digitus Industriell 4-Port Ohanterad Switch
Management features
Switch typ Ohanterad
Anslutningar
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 4
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Antal Gigabit Ethernet (koppar)-portar 4
Antal SFP-modulplatser Ja
Antal Uplink-portar Ja
Strömanslutning Kopplingsplint (6 stift)
Nätverk
Kommunikationsstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
10G stöd Nej
Halv duplex Ja
Full duplex Ja
Datahastighet för Ethernet-LAN 10,100,1000 Mbit/s
Auto MDI / MDI-X Ja
Data transmission
Switch kapacitet Ja
Hastighet vid vidarebefordran 10,5 Mpps
Adresstabellstorlek 2000 poster
Paketbuffertminne 1,2 MB
Design
Rackmontering Nej
Staplingsbar Nej
Produktens färg Svart, Blå
Material, hölje Aluminium
LED-indikatorer Ja
DIN-skena Ja
Internationellt skydd (IP) kod IP40
Strömtillförsel
Strömkälla DC
Likströmsdriftspänning 48 - 57 V
Strömförbrukning (vanlig) 3 W
Power over Ethernet (PoE)
Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Nej
Total Power over Ethernet (PoE)-budget 30 W
Övrigt
Bandbredd 14 Gbit/s
Typ av ethernet-gränssnitt Gigabit Ethernet
Miljökrav
Temperatur vid drift -40 - 80 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -40 - 80 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 5 - 95%
Fuktighet (förvaring) 5 - 95%
Vikt & dimension
Bredd 128 mm
Djup 86 mm
Höjd 34 mm
Vikt 450 g
Förpackningens innehåll
Bruksanvisning Ja
Förpackning
Förpackningens bredd 135 mm
Låddjup 54 mm
Förpackningsvolym 1202,85 cm ^
Förpackningens höjd 165 mm