G.Skill Trident Z5 Neo RGB - 32GB:2x16GB - DDR5 RAM - 4000MHz
DIMM 288-pin - On-die ECC - CL38
Egenskaper
| Buffrad minnestyp | Unregistered (unbuffered) |
| CAS-latens | 38 |
| Internminne | 32 GB |
| Minneslayout (moduler x storlek) | 2 x 16 GB |
| Typ av internminne | DDR5 |
| Dataöverföringshastighet | 4800 MT/s |
| Komponent för | PC |
| Minnets formfaktor | 288-pin DIMM |
| ECC | Nej |
| Minneskanaler | Dubbla kanaler |
| Minnesspänning | 1.1,1.45 V |
| AMD EXPO (Extended Profiles for Overclocking) | Ja |
| AMD EXPO (Extended Profiles for Overclocking), version | 1.0 |
| SPD-profil | Ja |
| Kylning typ | Kylfläns |
| Bakgrundsbelysning | Ja |
| Färg på bakgrundsbelysning | Multifärg |