iiyama Skärm
31.5" - 144 hz - 2x HDMI
Design
| 3-side borderless; 3-side borderless |
Projektor
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 80M:1; 80M:1; 80M:1 |
Egenskaper
| Skärmytskikt | matte; Matte; matte black |
Anslutningar
| Antal HDMI-portar | 2; 2; 2 |
| HDMI-version | 2.1; 2,1; 2,1 |
| Antal Displayportar | 1; 1 |
| DisplayPort-version | 1.4; 1,4; 1,4 |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort | Ja; Ja; Ja |
| USB-strömförsörjning upp till | 95 W; 95 W |
| Antal USB typ C-portar nedströms | 2; 2; 2 |
| Antal USB typ B-portar uppströms | 2; 2; 1 |
| Antal USB typ C-portar uppströms | 1 |
| Hörlursutgång | Ja; Ja; Ja |
| HDCP | Ja; Ja |
| Inbyggd KVM-switch | Ja; Ja; Ja |
| USB-hubbversion | 3.2 Gen 1 (5 Gbit/s) |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 2 |
Prestanda
| Flimmerfriteknik | Ja; Ja; Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja; Ja; Ja |
| AMD FreeSync | FreeSync Premium |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Ja; Ja; Ja |
| Antal talare | 2; 2; 2 |
| Uteffekt (RMS) | 5 W; 10 W; 5 W |
Vikt & dimension
| Höjdjustering | Ja; 150 mm |
| Bredd (med stativ) | 714 mm; 714 mm; 714 mm |
| Djup (med stativ) | 290 mm; 290 mm; 290 mm |
| Höjd (med stativ) | 603 mm; 603 mm; 453 mm |
| Vikt (med stativ) | 8,6 kg; 8,6 kg; 8,6 kg |
| Höjd (utan stativ) | 420 mm |
Ergonomi
| Hållare | -45 - 45°; -45 - 45°; -45 - 45° |
| Lutningsvinkel | -5 - 23°; -5 - 23°; -5 - 23° |
| VESA-fäste | Ja; Ja; Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm; 100 x 100 mm; 100 x 100 mm |
| OSD-språk | Tjeckiska, Tyska, Engelska, Spanska, Franska, Italienska, Japanska, Nederländska, Polska, Portugisiska, Ryska |
| Justerbar höjd (max) | 15 cm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
Strömtillförsel
| Nätaggregatstyp | Intern; Intern |
| AC-inspänning | 100 - 240 V; 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 Hz; 50/60 Hz; 50/60 Hz |
| Strömförbrukning (vanlig) | 48 W; 48 W; 48 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W; 0,5 W; 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W; 0,3 W; 0,3 W |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F; F; F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G; G; G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 32 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 51 kWh |
Övrigt
| Bredd | 714 mm |
| Djup | 56 mm |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, EAC, PSE, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, VCCI, WEEE; CE, EAC, PSE, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, VCCI, WEEE |
| Bildstorlek horisontalt | 69,7 cm |
| Adaptiv synkronisering | FreeSync Premium |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 790 mm; 790 mm |
| Låddjup | 143 mm; 143 mm |
| Förpackningens höjd | 510 mm; 510 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 12,1 kg; 12,1 kg |
Bildsensor
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
Display
| Skärm diagonal | 80 cm (31,5 tum); 80 cm (31,5 tum); 80 cm (31,5 tum) |
| Diagonal skärmstorlek | 80 cm; 80 cm |
| Teknologi | VA |
| Dimfaktor | 25%; 25% |
| Upplösning | 3840 x 2160 pixlar; 3840 x 2160 pixlar; 3840 x 2160 pixlar |
| Max uppdateringsfrekvens | 144 Hz; 144 Hz |
| Native bildförhållande | 16:9; 16:9; 16:9 |
| Ljusstyrka (normal) | 400 cd/m²; 400 cd/m²; 400 cd/m² |
| Kontrastförhållande (medel) | 3000:1; 3000:1; 3000:1 |
| Responstid (MPRT) | 0,6 ms; 0,6 ms |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178°; 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178°; 178° |
| Färgdjup | 8 bit; 8bit+FRC; 8bit+FRC |
| Bildpunktavstånd | 0,182 x 0,182 mm; 0,182 x 0,182 mm; 0,182 x 0,182 mm |
| Bildstorlek horisontalt | 69,7 cm; 69,7 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 39,2 cm; 39,2 cm; 39,2 cm |
| Horisontellt sökområde | 30 - 340 kHz; 30 - 340 kHz; 30 - 340 kHz |
| HDR-stöd | HDR10 |
| Paneltyp | VA; VA |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger; 1,07 miljarder färger |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Svarstid (medel) | 0,6 ms |
| Uppdateringsfrekvens | 144 Hz |