Samsung Odyssey OLED G9 S49DG934SU skärm - 49" - AMD FreeSync Premium Pro - 0,03ms
Dual Quad HD 5120x1440 vid 240Hz
Display
| Skärm diagonal | 124,5 cm (49") |
| Upplösning | 5120 x 1440 pixlar |
| HD-typ | Dual QHD |
| Native bildförhållande | 32:9 |
| Skärmtyp | OLED |
| Paneltyp | OLED |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Skärmens ljusstyrka (min) | 200 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 0,03 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Konkav skärm |
| Bildskärmens krökning | 1800R |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 240 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1 miljarder färger |
| Diagonal skärmstorlek | 124 cm |
| Färgomfång | 99% |
| Quantum dot-färgteknik | Ja |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync Premium Pro |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Spelfunktioner | Super Arena Gaming UX |
| Spelläge | Ja |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Silver |
| Fötter färg | Svart, Silver |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| Antal USB typ C-portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ C-portar nedströms | 2 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal micro HDMI-portar | 1 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
| Likströmsingång | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 12 cm |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -2 - 15° |
| Bild-i-bild | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 61 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 71 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 61 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 10 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | 10 - 80 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 1194,7 mm |
| Djup (med stativ) | 284,1 mm |
| Höjd (med stativ) | 529,3 mm |
| Vikt (med stativ) | 12,6 kg |
| Bredd (utan stativ) | 1194,7 mm |
| Djup (utan stativ) | 180,8 mm |
| Höjd (utan stativ) | 365 mm |
| Vikt (utan stativ) | 8,8 kg |
Förpackning
| Typ av stativ | HAS-stativ |
| Förpackningens bredd | 1352 mm |
| Låddjup | 474 mm |
| Förpackningens höjd | 240 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 18,1 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, DisplayPort, USB typ A till USB typ C |
Övrigt
| Varumärkesspecifika teknologier | Black Equalizer, Eye Saver |
| Picture-by-Picture (PbP) | Ja |
| Off Timer Plus | Ja |
| Virtual AIM point | Ja |
| Bildstorlek | Y |
| Auto source switch+ | Ja |