ASUS ROG Cetra SpeedNova
True wireless-hörlurar med mikrofon
Prestanda
| Produkttyp | Headset |
| Bärstil | I öra |
| Rekommenderad användning | Spela |
| Headset-typ | Binaural |
| Produktens färg | Svart |
| Kontrolltyp | Röra |
| Internationellt skydd (IP) kod | IPX4 |
| Bakgrundsbelysning | Ja |
| Färg på bakgrundsbelysning | Multifärg |
| Beamforming | Ja |
| Benledningssensor | Ja |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | True Wireless Stereo (TWS) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-profiler | SBC, AAC |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| IR-anslutning | Ja |
| Frekvensband | 2.4 GHz |
Hörlurar
| Typ av örondel | Intraaural |
| Hörlurarnas frekvens | 20 - 40000 hz |
| Impedans | 32 Ω |
| Magnetmaterial | Neodymium |
| Drivenhet | 1 cm |
| Brusreducerande | Ja |
| Typ av ljudreducering | Aktiv |
Mikrofon
| Mikrofontyp | Inbyggd |
| Mikrofonfrekvens | 100 - 10000 hz |
| Mikrofon känslighet (utnivå) | -38 dB |
| Mikrofon, riktning | Rundtagande |
Batteri
| Kontinuerlig uppspelningstid för ljud (med laddningsfodral) | 46 h |
| Snabb laddningstid | 5 min |
| Snabb laddning | Ja |
Systemkrav
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Mobila operativsystem som stöds | Android, iOS |
Vikt & dimension
| Vikt | 77 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 102 mm |
| Låddjup | 107 mm |
| Förpackningens höjd | 56 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 236 g |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Laddningsfodral | Ja |
| Ljudadaptrar ingår | USB |
| AC-adapter inkluderad | Nej |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Trådlös mottagargränssnitt | USB Type-C |
| Mottagare medföljer | Ja |
| Kabel inkluderad | Energiljus |
Strömtillförsel
| Laddningsport USB Typ-C | Ja |
| USB-strömleverans | Nej |