Moza Racing RS074 spil-controller Sort Bluetooth/USB Rat + Pedaler Digital PC
Inmatningsenhet
| Gaming-styrteknik | Digital |
| Enhetstyp | Ratt + Pedaler |
| Spelplattformar som stöds | PC |
| Gaming Control funktionstangenter | D-pad, Menyknapp, Lägesknapp, Pause/Set button, Startknapp |
| Inbyggd pekplatta | Nej |
| Avtagbara kontrollelement | Ja |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Rattens rotationsvinkel | Unlimit |
| Stötåterkoppling | Ja |
| Överhettningsskydd | Ja |
| Typ av drift | Direkt kör |
| Pedalavstånd | Justerbar |
Anslutningar
| Gränssnitt | Bluetooth/USB |
| USB-anslutning | Micro-USB A, Micro-USB B |
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
Ergonomi
| Material, hölje | Metall |
| Produktens färg | Svart |
| Inbyggd display | Nej |
Strömtillförsel
| Strömkälla | AC |
| Laddningsbart batteri | Nej |
| Utbytbart batteri | Nej |
| Trådlös laddning | Nej |
| Spänning | 12 V |
| Ingående ström | 6 A |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 11, Windows 11 Enterprise, Windows 11 Enterprise x64, Windows 11 Home, Windows 11 Pro, Windows 11 x64, Windows 7, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 7 x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS 12.4 |
| Mobila operativsystem som stöds | Android |
| Firmware kan uppgraderas | Ja |
Tekniska detaljer
| Garantiperiod | 2 År |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, China Compulsory Certification (CCC), Kina RoHS, Federal Communications Commission (FCC) |
| Antal per låda | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 345 mm |
| Låddjup | 345 mm |
| Förpackningens höjd | 170 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 10,3 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Styranordningshållare ingår | Nej |
| Videospel ingår | Nej |
| Basplatta ingår | Ja |
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| Klämmor inkluderade | Ja |
| Hjulbas ingår | Ja |
| Garantisedel | Nej |
| Batterier medföljer | Nej |
| Kabel inkluderad | USB typ A till USB typ B |
| Manual | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| Mottagare medföljer | Ja |
Logistikdata
| Ursprungsland | Kina |
| Harmonized System (HS)-kod | 9504,90,90 |