ThrustMaster HEART
spelkontroll
Inmatningsenhet
| Enhetstyp | Spelplatta |
| Gaming-styrteknik | Digital |
| Spelplattformar som stöds | PC, Xbox One, Xbox One S, Xbox One X, Xbox Series S, Xbox Series X |
| Gaming Control funktionstangenter | Tillbaka-knapp, D-pad, Riktningsknappar, Startknapp |
| Analoga trumpinnar | Ja |
| Antal knappar | 16 |
| Programmerbara knappar | Ja |
| Axelknappar | Ja |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Hallsensor | Ja |
Anslutningar
| Gränssnitt | USB |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
Ergonomi
| Produktens färg | Svart, Vit |
| Kabellängd | 2 m |
| Ergonomiska avtryckarknappar | Ja |
| Antal LED-färger | 6 |
Strömtillförsel
| Strömkälla | Kabel |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
Vikt & dimension
| Bredd | 160 mm |
| Djup | 45 mm |
| Höjd | 110 mm |
| Vikt | 214 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 210 mm |
| Låddjup | 76 mm |
| Förpackningens höjd | 195 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 512 g |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | USB Type-C |
| Bruksanvisning | Ja |