SILICON POWER Blaze B50
USB-minne - 128 GB
Prestanda
| Kapacitet | 128 GB |
| Gränssnitt | USB Type-A |
| USB-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Läshastighet | 90 MB/s |
| Mac-kompatibel | Ja |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
Design
| Formfaktor | Fodral |
| Produktens färg | Svart |
| Material, hölje | Plast |
| Certifiering | CE/FCC/BSMI/Green dot/WEEE/RoHS/KCC |
Bevakning
| Fingeravtrycksläsare | Nej |
| PIN-säkrad tillgång | Nej |
| Lösenordsskydd | Nej |
Vikt & dimension
| Bredd | 514 mm |
| Djup | 200 mm |
| Höjd | 120 mm |
| Vikt | 8,3 g |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 70 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84717070 |