Transcend JetFlash 700
USB flash-enhet - 32 GB
Prestanda
| Kapacitet | 32 GB |
| Gränssnitt | USB Type-A |
| USB-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Kompatibla operativsystem | Microsoft Windows 7 Microsoft Windows 8 Microsoft Windows 10 Mac OS 9.0 or later Linux Kernel 2.4.2 or later |
| Mac-kompatibel | Ja |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS 9.0, Mac OS 9.1, Mac OS 9.2, Mac OS X 10.0 Cheetah, Mac OS X 10.1 Puma, Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Linux operativsystem som stöds | Kernel 2.6.31 |
Design
| Formfaktor | Keps |
| Produktens färg | Svart |
| Certifiering | CE/FCC/BSMI/KC/RCM/EAC |
Vikt & dimension
| Bredd | 18,6 mm |
| Djup | 8,7 mm |
| Höjd | 61,5 mm |
| Vikt | 8,5 g |
Förpackning
| Förpackningstyp | Blåsa |
Förpackningens innehåll
| Antal per förpackning | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 70 ° C |
Övrigt
| Driftspänning | 5 V |
| Länk-/aktivitets-LED | Ja |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84717070 |