Epson Lifestudio Pop EF-61W
3LCD-projektor - bærbar - 802.11a/b/g/n/ac wireless / Bluetooth - diamant hvid
Projektor
| Kompatibla skärmstorlekar | 762 - 3810 mm (30 - 150") |
| Projektionsavstånd (vidvinkel) | 0,8 - 4 m |
| Projektorns ljusstyrka | 700 ANSI-lumen |
| Projektionsteknik | 3LCD |
| Projektorns naturliga upplösning | 1080p (1920x1080) |
| Kontrastförhållande (medel) | 5000000:1 |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Keystone-korrigering, horisontell | ±20° |
| Keystone-korrigering, vertikal | ±20° |
Ljuskälla
| Typ av ljuskälla | LED |
| Ljuskällans livslängd | 20000 h |
Linssystem
| Brännviddsintervall | 16.6 mm |
| Zoomkapacitet | Ja |
| Avståndsförskjutning | 1.20:1 |
Anslutningar
| Antal USB 2.0 typ A-portar | Ja |
| Antal USB 2.0 typ-B-portar | Ja |
| Antal HDMI-portar | Ja |
Nätverk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja |
Egenskaper
| Interaktiv | Nej |
| Ljudnivå (strömsparläge) | 20 dB |
| Förinställda lägen | Bio, Dynamisk, Vivid photo |
| Ljudnivå Lc IEC | 24 dB |
| HDR-stöd | Ja |
| Fungerar med Google Assistant | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Uteffekt (RMS) | 10 W |
Design
| Positionering på marknaden | Bärbar |
| Produkttyp | Standard throw-projektor |
| Produktens färg | Svart, Vit |
| placering | Skrivbord, Golv |
Display
| Inbyggd display | Ja |
| Displaytyp | LCD |
| Skärm diagonal | 1,57 cm (0.62") |
Strömtillförsel
| Strömkälla | AC |
| Strömförbrukning (vanlig) | 83 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning (max) | 95 W |
| Förbrukning (ekonomiläge) | 56 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -10 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd | 199 mm |
| Djup | 190 mm |
| Höjd | 75 mm |
| Vikt | 1,6 kg |
Förpackningens innehåll
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
Logistikdata
| Antal per förpackning | Ja |