Kingston FURY Beast RGB - 32GB:2x16GB - DDR5 RAM - 2600MHz
DIMM 288-pin - On-die ECC - CL40
Egenskaper
| Buffrad minnestyp | Unregistered (unbuffered) |
| On-Die ECC | Ja |
| CAS-latens | 40 |
| Internminne | 32 GB |
| Minneslayout (moduler x storlek) | 2 x 16 GB |
| Typ av internminne | DDR5 |
| Dataöverföringshastighet | 5200 MT/s |
| Komponent för | PC |
| Minnets formfaktor | 288-pin DIMM |
| ECC | Nej |
| Minne rankning | Ja |
| Minnesspänning | 1.25 V |
| Modulkonfiguration | 2048M x 64 |
| Radcykeltid (tRC) | 48 ns |
| Återskrivningsradcykeltid (tRFC) | 295 ns |
| Aktiv radtid (tRAS) | 32 ns |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | Ja |
| Intels minnesprofil Extreme Memory Profile (XMP) version | 3.0 |
| Programmeringsspänning (VPP) | 1,8 V |
| Ursprungsland | Kina, Taiwan |
| Kylning typ | Kylfläns |
| Blyöverdrag | Guld |
| Bakgrundsbelysning | Ja |
| Färg på bakgrundsbelysning | Röd/Grön/Blå |
| JEDEC-standard | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 85 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -55 - 100 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 7,11 mm |
| Djup | 133,3 mm |
| Höjd | 42,2 mm |
| Vikt | 84,76 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 121,9 mm |
| Låddjup | 14 mm |
| Förpackningens höjd | 171,4 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 133,11 g |
Logistikdata
| Ytterförpackningens bredd | 181,6 mm |
| Ytterförpackningens längd | 254 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 147,3 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733020 |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 2,19 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 15 styck |