Kingston FURY Beast RGB - 32GB - DDR5 RAM - 3000MHz
DIMM 288-pin - On-die ECC - CL36
Egenskaper
| Buffrad minnestyp | Unregistered (unbuffered) |
| On-Die ECC | Ja |
| CAS-latens | 36 |
| Internminne | 32 GB |
| Minneslayout (moduler x storlek) | 1 x 32 GB |
| Typ av internminne | DDR5 |
| Dataöverföringshastighet | 6000 MT/s |
| Komponent för | PC |
| Minnets formfaktor | 288-pin DIMM |
| ECC | Nej |
| Minnesspänning | 1.35 V |
| SPD-profil | Ja |
| Ursprungsland | Kina, Taiwan |
| Kylning typ | Kylfläns |
| Blyöverdrag | Guld |
| Bakgrundsbelysning | Ja |
| Färg på bakgrundsbelysning | Röd/Grön/Blå |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 85 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -55 - 100 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 7,1 mm |
| Djup | 133,4 mm |
| Höjd | 42,2 mm |
| Vikt | 16,3 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 57,2 mm |
| Låddjup | 14 mm |
| Förpackningens höjd | 171,5 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 63,6 g |