Kingston - 16GB - DDR4 RAM - 1333MHz
DIMM 288-pin - Icke ECC - CL19
Egenskaper
| Buffrad minnestyp | Unregistered (unbuffered) |
| CAS-latens | 19 |
| Internminne | 16 GB |
| Minneslayout (moduler x storlek) | 1 x 16 GB |
| Typ av internminne | DDR4 |
| Dataöverföringshastighet | 2666 MT/s |
| Komponent för | PC/server |
| Minnets formfaktor | 288-pin DIMM |
| ECC | Nej |
| Minne rankning | 2 |
| Minnesspänning | 1.2 V |
| Kompatibla produkter | Alienware - Aurora R6 Desktop Alienware - Aurora R7 Desktop Dell - Inspiron 3670 Desktop Dell - Inspiron 5680 Desktop Dell - Inspiron Small Dekstop (3470) Dell - OptiPlex 3060 SFF / Tower Dell - OptiPlex 5060 Small Form Factor (SFF) / Tower Dell - OptiPlex 7060 Small Form Factor (SFF) / Tower Dell - OptiPlex XE3 Small Form Factor (SFF) / Tower Dell - Precision 3430 Small Form Factor Dell - Precision 3630 Tower Dell - Vostro 3670 Dell - XPS 8930 Desktop Fujitsu - ESPRIMO D738 Fujitsu - ESPRIMO D958 Fujitsu - ESPRIMO P558 Fujitsu - ESPRIMO P758 Fujitsu - ESPRIMO P958 HP/Compaq - Business Desktop 280 G3 Small Form Factor (SFF) HP/Compaq - Business Desktop 280 G4 Microtower HP/Compaq - EliteDesk 800 G4 Series Tower/SFF HP/Compaq - Omen Notebook 15-dc0079tx HP/Compaq - ProDesk 400 G5 MT/SFF HP/Compaq - ProDesk 600 G4 Series MT/SFF HP/Compaq - Slimline 290-p0040d HP/Compaq - Slimline 290-p0510d HP/Compaq - Workstation Z4 G4 (Core X) Lenovo - Legion C530 / T530 Lenovo - Legion C730 Lenovo - Legion T530 Tower Lenovo - Legion T730 Tower Lenovo - Legion Y520 Tower Lenovo - ThinkCentre M720 (SFF/Tower) Lenovo - ThinkStation P330 (SFF/Tower) Lenovo - V530 15ICB |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 85 ° C |
Vikt & dimension
| Vikt | 9 g |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84733020 |