Kingston ValueRAM - 8GB - DDR4 RAM - 1600MHz
SO DIMM 260-pin - Icke ECC - CL22
Egenskaper
| Buffrad minnestyp | Unregistered (unbuffered) |
| CAS-latens | 22 |
| Internminne | 8 GB |
| Minneslayout (moduler x storlek) | 1 x 8 GB |
| Typ av internminne | DDR4 |
| Dataöverföringshastighet | 3200 MT/s |
| Komponent för | Bärbar dator |
| Minnets formfaktor | 260-pin SO-DIMM |
| ECC | Nej |
| Minnesspänning | 1.2 V |
| Radcykeltid (tRC) | 45,75 ns |
| Återskrivningsradcykeltid (tRFC) | 350 ns |
| Aktiv radtid (tRAS) | 32 ns |
| Ursprungsland | Taiwan |
| Blyöverdrag | Guld |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 85 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -55 - 100 ° C |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
Hållbarhet
| Innehåller inte | halogen |
Vikt & dimension
| Bredd | 69,6 mm |
| Höjd | 30 mm |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84733020 |