ASUS TUF Gaming VG34WQML5A computerskærm 86,4 cm (34") 3440 x 1440 pixel UltraWide Quad HD LED Sort
Tillverkare: ASUS
Produktnummer: VG34WQML5A
Artikelnummer: F25416310
Tillverkare: ASUS
Produktnummer: VG34WQML5A
Artikelnummer: F25416310
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 13-14 arbetsdagar
(4.016,80 exkl. moms)
(4.016,80 exkl. moms)
Produktnummer: VG34WQML5A
Display
Skärm diagonal 86,4 cm (34")
Upplösning 3440 x 1440 pixlar
HD-typ UltraWide Quad HD
Native bildförhållande 21:9
Skärmtyp LED
Paneltyp VA
LED-bakgrundsbelysning Ja
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (max) 400 cd/m²
Ljusstyrka (normal) 400 cd/m²
Svarstid (medel) Ja
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Konkav skärm
Bildskärmens krökning 1500R
Kontrastförhållande (medel) 4000:1
Max uppdateringsfrekvens 250 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 1,073 miljarder färger
Bildpunktavstånd 0,232 x 0,232 mm
Bildstorlek horisontalt 79,7 cm
Bildstorlek vertikalt 33,4 cm
Horisontell avsökningsfrekvens 255 - 255 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens 48 - 250 hz
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
Färgdjup 10 bit
Färgområdesstandard DCI-P3, sRGB
sRGB-täckning (typisk) 130%
DCI-P3-täckning 95%
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Ja
Typ av AMD FreeSync FreeSync Premium
Flimmerfriteknik Ja
Låg blåljus-teknik Ja
Spelläge Ja
Multimedia
Uteffekt (RMS) 4 W
Inbyggda högtalare Ja
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Spela
Produktens färg Svart
Löstagbart stativ Ja
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Ja
USB-hubbversion 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Antal USB typ A-portar nedströms 3
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.1
Antal Displayportar 2
DisplayPort-version 1.4
Hörlursutgång Ja
HDCP Ja
HDCP-version 2.3
Strömingång Ja
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Produktvikt (oz) Ja
Typ av kabellåsanslutning Kensington
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 13 cm
Svängbara Ja
Hållare -10 - 10°
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -5 - 20°
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) F
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 31 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 48 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 31 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,3 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
Strömförbrukning i PowerSave läge 0,5 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Energieffektivitetsskalning A till G
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) 2310390
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 807,8 mm
Djup (med stativ) 250 mm
Höjd (med stativ) 540,6 mm
Vikt (med stativ) 8,1 kg
Bredd (utan stativ) 807,8 mm
Djup (utan stativ) 111 mm
Höjd (utan stativ) 363,9 mm
Vikt (utan stativ) 5,8 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 1033 mm
Låddjup 184 mm
Förpackningens höjd 493 mm
Vikt inkl. förpackning 10,8 kg
Förpackningstyp Låda
Förpackningens innehåll
Stå ingår Ja
Snabbstartsguide Ja
Övrigt
Skuggkontroll Ja
Minskad rörelseoskärpa Ja
Certifiering TÜV Flicker-free TÜV Low Blue Light VESA AdaptiveSync Display 250Hz VESA DisplayHDR 400 AMD FreeSync Premium