Dis 32 LG ViewFinity S70D LS37D700EAUXEN 4K 60Hz
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: LS37D700EAUXEN
EAN: 8806095970998
Artikelnummer: F25581467
EU Energy Class F
EU Energy Label
Datablad
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: LS37D700EAUXEN
EAN: 8806095970998
Artikelnummer: F25581467
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(4.180,00 exkl. moms)
(4.180,00 exkl. moms)
Produktnummer: LS37D700EAUXEN
Hög arbetsyta för professionellt multitasking
4K Ultra HD-upplösning på 37 tum
  • 3840 x 2160 pixlar ger hög detaljrikedom och skärpa i arbetsflödet
  • 100 % sRGB-täckning säkerställer korrekt färgåtergivning för visuellt arbete
  • Kontrastförhållande 3000:1 ger tydlig separation mellan ljusa och mörka partier
  • HDR10-stöd förbättrar bildkvaliteten genom utökad dynamiskt omfång
  • 1,07 miljarder färger möjliggör mjuka övergångar och hög bildprecision
  • 178° betraktningsvinkel bibehåller bildkvaliteten även när du inte sitter centrerat
Anslutning och placering
Skärmen är utformad för stationär användning i kontorsmiljöer och passar väl för administrativt arbete eller dataanalys. Den har en platt skärmyta och ett svart utförande som smälter in i professionella miljöer. För anpassning av arbetsställningen finns möjlighet till lutning mellan -5 och 25 grader. Funktioner som Picture-in-Picture underlättar övervakning av flera källor samtidigt. En integrerad kabellåsningsplats finns tillgänglig för ökad säkerhet på arbetsplatsen. Produkten är optimerad för användning med datorer som stöder 4K-upplösning vid 60 Hz.
Display
Skärm diagonal 94 cm (37")
Upplösning 3840 x 2160 pixlar
HD-typ 4K Ultra HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LCD
Paneltyp VA
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 350 cd/m²
Skärmens ljusstyrka (min) 280 cd/m²
Svarstid (medel) 5 ms
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 3000:1
Benämning av dynamiskt kontrastförhållande Mega Infinity DCR
Max uppdateringsfrekvens 60 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 1,07 miljarder färger
Bildstorlek horisontalt 80,8 cm
Bildstorlek vertikalt 45,5 cm
Diagonal skärmstorlek 92 cm
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
sRGB-täckning (typisk) 100%
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Nej
Flimmerfriteknik Ja
Multimedia
Inbyggda högtalare Nej
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Business
Produktens färg Svart
Fötter färg Svart
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Nej
HDMI Ja
Antal HDMI-portar Ja
HDMI-version 2.0
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.2
Hörlursutgång Ja
HDCP Ja
HDCP-version 2.2
Typ av serviceport USB Type-A
Nätverk
Nätverksansluten (Ethernet) Ja
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Produktvikt (oz) Ja
Höjdjustering Nej
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -5 - 25°
Bild-i-bild Ja
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) F
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 35 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 67 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 35 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning (max) 140 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Nätaggregatstyp Intern
Energieffektivitetsskalning A till G
Miljökrav
Temperatur vid drift 10 - 40 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 10 - 80%
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 823,9 mm
Djup (med stativ) 250 mm
Höjd (med stativ) 565 mm
Vikt (med stativ) 8,1 kg
Bredd (utan stativ) 823,9 mm
Djup (utan stativ) 41,8 mm
Höjd (utan stativ) 486,5 mm
Vikt (utan stativ) 5,8 kg
Förpackning
Typ av stativ Enkelt stativ
Förpackningens bredd 921 mm
Låddjup 604 mm
Förpackningens höjd 181 mm