Eizo Skärm
23.8" - 5 ms
Ergonomi
| Justerbar höjd (max) | 14 cm |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Lutningsvinkel | -5 - 35° |
| Hållare | -172 - 172° |
| Pivot vinkel | 90° |
Prestanda
| DisplayPort-version | 1,3 |
Anslutningar
| HDMI-version | 1,4 |
| Antal USB typ B-portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 2 |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 1 W |
Strömtillförsel
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Strömförbrukning (vanlig) | 8 W |
| Strömförbrukning (max) | 43 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,37 W |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | B |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 537,8 mm |
| Djup (med stativ) | 233 mm |
| Höjd (med stativ) | 333,6 - 473,6 mm |
| Bredd (utan stativ) | 537,8 mm |
| Djup (utan stativ) | 57 mm |
| Höjd (utan stativ) | 317,5 mm |
| Vikt (med stativ) | 5,6 kg |
| Vikt (utan stativ) | 3,5 kg |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 5 - 35 °C |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 90% |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
Övrigt
| Certifiering | TCO Certified generation 10, EPEAT Gold with Climate+, TUV/Ergonomics, TUV/Low blue light content, TUV/Flicker Free, TUV/GS, RCM, CE, UKCA, CB, cTUVus, FCC-B, CAN ICES (B), TUV/S, PSE, VCCI-B, EPA ENERGY STAR, RoHS, WEEE, China RoHS, CCC |
Display
| Skärmtyp | IPS |
| Skärm diagonal | 60,5 cm (23,8 tum) |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Bildstorlek horisontalt | 52,7 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 29,65 cm |
| Bildpunktavstånd | 0,275 x 0,275 mm |
| Pixeltäthet | 93 ppi |
| Antal färger | 16,77 miljoner färger |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Ljusstyrka (normal) | 350 cd/m² |
| Kontrastförhållande (medel) | 1500:1 |
| Svarstid (medel) | 5 ms |
| Färgområdesstandard | sRGB |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 31 - 114 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 59 - 100 Hz |