LG 27" 27BA560-B
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: 27BA560-B
EAN: 8806096015391
Artikelnummer: F24890589
LG 27" 27BA560-B
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: 27BA560-B
EAN: 8806096015391
Artikelnummer: F24890589
Ej i lager, förväntad leverans vid beställning 06/06-2026
(2.192,80 exkl. moms)
(2.192,80 exkl. moms)
Produktnummer: 27BA560-B
Effektivt arbetsflöde för kontoret och hemmiljö
IPS-panel med 99 % sRGB-täckning och 100 Hz
  • 99 % sRGB-täckning ger korrekt färgåtergivning för visuellt arbete och dokument
  • 100 Hz uppdateringsfrekvens skapar mjukare rörelser på skärmen än standard 60 Hz
  • IPS-teknik med 178 graders betraktningsvinkel för konsekvent bild från alla vinklar
  • 1920 x 1080 Full HD-upplösning ger en skarp bild på den 68,6 cm stora ytan
  • 1300:1 kontrastförhållande förbättrar skillnaden mellan ljusa och mörka partier
  • 5 ms responstid minimerar eftersläpningar i bildrutorna
Flexibel ergonomi och integrerat ljud
Skärmen är utrustad med ett omfattande stativ som tillåter höjdjustering på upp till 15 cm samt lutning mellan -5 och 21 grader. För specifika arbetsflöden, som programmering eller långa listor, kan skärmen roteras via pivot-funktionen. Den kan även svängas 45 grader åt båda hållen för att enkelt dela innehåll med en kollega. Två inbyggda högtalare med total effekt på 4 W eliminerar behovet av externa ljudsystem för enkla samtal och aviseringar. Den svarta ytan och den platta skärmen smälter in i de flesta professionella miljöer. Produkten är kompatibel med datorer som stöder Full HD-upplösning.
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Upplösning 1920 x 1080 pixlar
HD-typ Full HD
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 250 cd/m²
Svarstid (medel) 5 ms
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1300:1
Max uppdateringsfrekvens 100 hz
Antal färger 16,7 miljoner färger
Diagonal skärmstorlek 68,6 cm
Färgdjup 8 bit
sRGB-täckning (typisk) 99%
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Nej
Multimedia
Antal talare 2
Uteffekt (RMS) 4 W
Produktens färg Svart
Fötter färg Svart
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Ja
Antal portar uppströms Ja
Antal USB typ A-portar nedströms 2
Kvalitet på VGA (D-Sub) porten Ja
HDMI Ja
Antal HDMI-portar Ja
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.2
Hörlursutgång Ja
Ergonomi
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 15 cm
Svängarm Ja
Svängbara Ja
Hållare -45 - 45°
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -5 - 21°
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) D
Energieffektivitetsklass (HDR) Ej tillgänglig
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 15 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 14,5 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Energieffektivitetsskalning A till G
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 610,8 mm
Djup (med stativ) 239,9 mm
Höjd (med stativ) 536,6 mm
Vikt (med stativ) 5,05 kg
Bredd (utan stativ) 610,8 mm
Djup (utan stativ) 50,8 mm
Höjd (utan stativ) 360,3 mm
Vikt (utan stativ) 3,25 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 739 mm
Låddjup 165 mm
Förpackningens höjd 488 mm