PHILIPS 27 IPS MONITOR 27M2N3200NF/00
Tillverkare: Philips
Produktnummer: 27M2N3200NF/00
EAN: 8721038004274
Artikelnummer: F25353958
Tillverkare: Philips
Produktnummer: 27M2N3200NF/00
EAN: 8721038004274
Artikelnummer: F25353958
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 13-14 arbetsdagar
(1.404,00 exkl. moms)
(1.404,00 exkl. moms)
Produktnummer: 27M2N3200NF/00
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Upplösning 1920 x 1080 pixlar
HD-typ Full HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LCD
Paneltyp IPS
LED-bakgrundsbelysning Ja
Typ av bakgrundsbelysning W-LED
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 300 cd/m²
Svarstid (medel) 4 ms
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1500:1
Benämning av dynamiskt kontrastförhållande Mega Infinity DCR
Max uppdateringsfrekvens 144 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger
SmartResponse 0,5 ms
Bildpunktavstånd 0,3114 x 0,3114 mm
Pixeltäthet 81,59 ppi
Horisontellt sökområde 30 - 160 kHz
Vertikalt sökområde 48 - 144 hz
Bildstorlek horisontalt 59,8 cm
Bildstorlek vertikalt 33,6 cm
Diagonal skärmstorlek 68,5 cm
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
DDC/CI Ja
Dimfaktor 25%
Ytans hårdhet 3H
Färgområdesstandard sRGB
sRGB-täckning (typisk) 120%
NTSC-täckning (typisk) 110%
Adobe RGB-täckning 90%
DCI-P3-täckning 95%
sRGB Ja
Panelstorlek 27 inch/68.5 cm
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Ja
Typ av NVIDIA G-SYNC G-SYNC
AMD FreeSync Nej
Stöd för VESA Adaptive Sync Ja
Komponent-video-sync Separat synk
Flimmerfriteknik Ja
Låg blåljus-teknik Ja
Multimedia
Inbyggda högtalare Nej
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Spela
Produktens färg Svart
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Nej
HDMI Ja
Antal HDMI-portar Ja
HDMI-version 1.4
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.4
Hörlursutgång Ja
HDCP Ja
HDCP-version 1.4
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Produktvikt (oz) Ja
Typ av kabellåsanslutning Kensington
Höjdjustering Nej
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -5 - 20°
Skärmgränssnitt (OSD) Ja
Antal OSD språk 21
Plug & Play-kompatibel Ja
LED-indikatorer Driftindikator, Stand-by
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) E
Energieffektivitetsklass (HDR) F
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 21 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 25 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 21,6 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Nätaggregatstyp Intern
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 40 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -20 - 60 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 20 - 80%
Altitud vid drift 0 - 3658 m
Höjd över havet i avstängt läge 0 - 12192 m
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 616 mm
Djup (med stativ) 216 mm
Höjd (med stativ) 463 mm
Vikt (med stativ) 3,72 kg
Bredd (utan stativ) 616 mm
Djup (utan stativ) 55 mm
Höjd (utan stativ) 362 mm
Vikt (utan stativ) 3,17 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 780 mm
Låddjup 139 mm
Förpackningens höjd 455 mm
Vikt inkl. förpackning 6,06 kg
Förpackningens innehåll
Stå ingår Ja
Kabel inkluderad HDMI, Energiljus
Medföljande programvara Evnia Precision Centre
Övrigt
Varumärkesspecifika teknologier Crosshair
Låg ingångsfördröjning Ja
Skuggkontroll Ja
Kompatibla operativsystem DDC/CI; Mac OS; sRGB; Windows 11/10
Typ av ytfinish Med textur
LowBlue-läge Ja
Bildförbättring SmartImage game
Användarkontroller Power On/Off; Menu/OK; Input/Up; Game Settings/Down; SmartImage game/Back
Certifikat för överensstämmelse RoHS
Ingående synksignal för monitor Separat synk
Medeltid mellan fel (MTBF) 50000 h
Återvinningsinformation
Återvinningsbart förpackningsmaterial 100%
Återvunnen post-konsument plast 85%