Produktnummer: LS27FG902XUXEN
EAN: 8806097022503
Artikelnummer: F25415827
SAMSUNG Skärm
SAMSUNG Skärm
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LS27FG902XUXEN
EAN: 8806097022503
Artikelnummer: F25415827
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(11.680,00 exkl. moms)
(11.680,00 exkl. moms)
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LS27FG902XUXEN
Samsung LS27FG902XUXEN 27\" Odyssey 3D — glaslös 4K-upplevelse
För spel erbjuder panelen 1 ms responstid och upp till 165 Hz uppdateringsfrekvens. HDR10+ Gaming höjer kontrasten och ljusförhållanden med tydligare höjdpunkter. Skärmen stöder AMD FreeSync Premium och är NVIDIA G-SYNC kompatibel, vilket minskar bildstörningar och ger jämnare rörelser. Flicker-free och Eye Saver-läge minskar ansträngning vid långa sessioner.
Känn djupet — köp Samsung Odyssey 3D idag
Prestanda
Typ av AMD FreeSync Premium; FreeSync Premium; FreeSync Premium
Typ av NVIDIA G-SYNC Compatible; G-SYNC Compatible; G-Sync Compatible
Flimmerfriteknik Ja; Ja
Windows-operativsystem som stöds Windows 11
Övrigt
Samsung Eye Saver Mode Ja
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W; 0,3 W; 0,30 W
Årlig energiförbrukning 38 kWh
Ergonomi
Bild-i-bild Ja
Justerbar höjd (max) 12 cm; 12 cm
Svängarm Ja
Pivot vinkel -92 - 92°; -92 - 92°; -92,0 - 92,0°
Lutningsvinkel -3 - 15°; -3 - 15°; -3,0 - 15,0°
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm; 100 x 100 mm
VESA-fäste Ja; Ja
Anslutningar
Antal HDMI-portar 2; 2; 2
Antal Displayportar 1; 1
HDCP-version 2.2
Antal USB typ C-portar uppströms 1
HDMI-version 2,1
Antal USB typ A-portar nedströms 1
HDCP Ja
DisplayPort-version 1
Multimedia
Inbyggda högtalare Ja; Ja; Ja
Antal talare 2; 2; 2
Uteffekt (RMS) 5 W; 5 W
Strömtillförsel
AC-inspänning 100 - 240 V; 100 - 240 V; 100 - 240 V
Strömförbrukning (vanlig) 26,1 W; 26,1 W; 26,1 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W; 0,5 W
Strömförbrukning (max) 78 W; 78 W
Energieffektivitetsklass (SDR) F; F; F
Årlig energiförbrukning 38 kWh; 38 kWh
Nätaggregatstyp Ja
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 44 kWh
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 26 kWh
Energieffektivitetsklass (HDR) F; G
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 40 ° C; 0 - 40 °C; 0 - 40 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 10 - 80%; 10 - 80%; 10 - 80%
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 614,1 mm; 614,1 mm; 614,1 mm
Djup (med stativ) 203,3 mm; 203,3 mm; 203,3 mm
Höjd (med stativ) 541,5 mm; 541,5 mm; 541,5 mm
Bredd (utan stativ) 614,1 mm; 614,1 mm; 614,1 mm
Djup (utan stativ) 46 mm; 46 mm; 46,0 mm
Höjd (utan stativ) 372,2 mm; 372,2 mm; 372,2 mm
Vikt (med stativ) 7,5 kg; 7,5 kg; 7500,0 g
Vikt (utan stativ) 4,7 kg; 4,7 kg; 4700,0 g
Höjdjustering Ja
Design
Produktens färg Silver; Silver; MERCURY SILVER
Bildsensor
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Audio
Högtalarnas RMS-effekt 5W x 2ch
Display
Skärm diagonal 27 tum; 68,6 cm (27 tum); 68,57 cm (27")
Paneltyp IPS
Native bildförhållande 16:9; 16:9; 16:9
Skärmform Platt; Platt
Upplösning 3840 x 2160 pixlar; 3840 x 2160 pixlar; 3840 x 2160 pixlar
Ljusstyrka (normal) 350 cd/m²; 350 cd/m²; 350 cd/m²
Ljusstyrka 280 cd/m²
Kontrastförhållande (medel) 1000:1; 1000:1
Svarstid (medel) 1 ms; 1 ms; 1 ms
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°; 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°; 178°
Antal färger 1 miljarder färger; 1 miljarder färger
Färgomfång 99%; Max 1B%
Max uppdateringsfrekvens 165 Hz; 165 Hz; 165 Hz