Asus Monitor ROG Swift Gaming OLED PG32UCDMZ (90LM09T0-B01371) (90LM09T0B01371)
Tillverkare: ASUS
Produktnummer: 90LM09T0-B01371
EAN: 4711636059459
Artikelnummer: F25339609
Tillverkare: ASUS
Produktnummer: 90LM09T0-B01371
EAN: 4711636059459
Artikelnummer: F25339609
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 3-4 arbetsdagar
(8.626,40 exkl. moms)
(8.626,40 exkl. moms)
Produktnummer: 90LM09T0-B01371
Upplev dina favoritspel som aldrig förr med Asus Monitor ROG Swift Gaming OLED PG32UCDMZ.
Display
Skärm diagonal 80 cm (31.5")
Upplösning 3840 x 2160 pixlar
HD-typ 4K Ultra HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp QD-OLED
Paneltyp OLED
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (max) 1000 cd/m²
Svarstid (medel) 0,03 ms
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1500000:1
Max uppdateringsfrekvens 240 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Bildpunktavstånd 0,182 x 0,182 mm
Bildstorlek horisontalt 69,9 cm
Bildstorlek vertikalt 39,5 cm
Horisontell avsökningsfrekvens 30 - 255 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens 24 - 240 hz
Diagonal skärmstorlek 80 cm
HDR-stöd Ja
Färgområdesstandard DCI-P3
Färgomfång 99%
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Ja
Typ av NVIDIA G-SYNC G-SYNC Compatible
AMD FreeSync Ja
Typ av AMD FreeSync FreeSync Premium Pro
Stöd för VESA Adaptive Sync Ja
Flimmerfriteknik Ja
Låg blåljus-teknik Ja
Spelläge Ja
Multimedia
Inbyggda högtalare Nej
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Spela
Produktens färg Svart
Upplyst monitorstativ Ja
Fötter färg Svart
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Ja
USB-hubbversion 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Antal USB typ A-portar nedströms 3
Antal USB typ C-portar nedströms Ja
Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort Ja
USB-strömleverans Ja
USB-strömförsörjning upp till 90 W
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.1
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.4
Hörlursutgång Ja
Hörlursutgångar Ja
Inbyggd KVM-switch Ja
HDCP Ja
HDCP-version 2.2
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Monteringsbar på väggen Ja
Produktvikt (oz) Ja
Typ av kabellåsanslutning Kensington
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 8 cm
Svängbara Ja
Hållare -15 - 15°
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -5 - 20°
Bild-i-bild Ja
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) G
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 33 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 59 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 42 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
Strömförbrukning i PowerSave läge 0,5 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Energieffektivitetsskalning A till G
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) 2311469
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 718 mm
Djup (med stativ) 274 mm
Höjd (med stativ) 579 mm
Vikt (med stativ) 8,8 kg
Bredd (utan stativ) 718 mm
Djup (utan stativ) 74 mm
Höjd (utan stativ) 430 mm
Vikt (utan stativ) 6 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 868 mm
Låddjup 238 mm
Förpackningens höjd 514 mm