Produktnummer: 27B2G5500/00
EAN: 8721038001785
Artikelnummer: F25070522
Philips 27B2G5500 skärm &#45 WLED &#45 27" &#45 IPS
Tillverkare: Philips
Produktnummer: 27B2G5500/00
EAN: 8721038001785
Artikelnummer: F25070522
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(2.809,60 exkl. moms)
(2.809,60 exkl. moms)
Tillverkare: Philips
Produktnummer: 27B2G5500/00
Philips 27B2G5500 skärm: Upplev skarpa bilder och smidig spelupplevelse med denna 27-tums IPS-skärm från Philips. Med QHD-upplösning på 2560x1440 och en refresh rate på 100Hz kan du njuta av en kristallklar bildkvalitet och sömlös gameplay. Den höga kontrasten och breda betraktningsvinkeln ger en imponerande visuell upplevelse från alla håll.
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Upplösning 2560 x 1440 pixlar
HD-typ Quad HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LCD
Paneltyp IPS
LED-bakgrundsbelysning Ja
Typ av bakgrundsbelysning W-LED
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 300 cd/m²
Svarstid (medel) 4 ms
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1500:1
Kontrastförhållande (dynamisk) 50000000:1
Max uppdateringsfrekvens 100 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger
Bildpunktavstånd 0,2331 x 0,2331 mm
Pixeltäthet 109 ppi
Bildstorlek horisontalt 59,8 cm
Bildstorlek vertikalt 33,6 cm
Horisontell avsökningsfrekvens 30 - 150 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens 48 - 100 hz
Diagonal skärmstorlek 68,5 cm
DDC/CI Ja
Dimfaktor 25%
Ytans hårdhet 3H
Färgområdesstandard NTSC, sRGB
sRGB-täckning (typisk) 108%
NTSC-täckning (typisk) 94%
Prestanda
Stöd för VESA Adaptive Sync Ja
Komponent-video-sync Separat synk, Sync-on-green (SOG)
Flimmerfriteknik Ja
Låg blåljus-teknik Ja
Multimedia
Antal talare 2
Uteffekt (RMS) 6 W
Inbyggda högtalare Ja
Design
Positionering på marknaden Kontor
Produktens färg Antracit
Fötter färg Silver
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Ja
USB-hubbversion 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Typ av USB-port uppströms USB Typ B
Antal portar uppströms Ja
Antal USB typ A-portar nedströms 4
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.0
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.4
Ljudanslutning Ja
Ljudutgång Ja
HDCP Ja
HDCP-version 1.4/2.2
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Produktvikt (oz) Ja
Typ av kabellåsanslutning Kensington
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 15 cm
Svängarm Ja
Pivot vinkel -90 - 90°
Svängbara Ja
Hållare -180 - 180°
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -5 - 30°
Skärmgränssnitt (OSD) Ja
Antal OSD språk 21
Plug & Play-kompatibel Ja
LED-indikatorer Ja
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) B
Strömförbrukning (vanlig) 8,3 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,3 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
Strömförbrukning i PowerSave läge 11,11 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Nätaggregatstyp Intern
Energieffektivitetsskalning A till G
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 40 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -20 - 60 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 20 - 80%
Altitud vid drift 0 - 3658 m
Höjd över havet i avstängt läge 0 - 12192 m
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 614 mm
Djup (med stativ) 235 mm
Höjd (med stativ) 543 mm
Vikt (med stativ) 6,77 kg
Bredd (utan stativ) 614 mm
Djup (utan stativ) 58 mm
Höjd (utan stativ) 368 mm
Vikt (utan stativ) 5,01 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 730 mm
Låddjup 159 mm
Förpackningens höjd 445 mm