Produktnummer: 240B7QPTEB/00
EAN: 8712581740023
Artikelnummer: F2653930
Philips Brilliance B-line 240B7QPTEB skärm &#45 WLED &#45 24" &#45 IPS &#45 5ms
Tillverkare: Philips
Produktnummer: 240B7QPTEB/00
EAN: 8712581740023
Artikelnummer: F2653930
Ej i lager, förväntad leverans vid beställning 30/05-2026
(4.537,60 exkl. moms)
(4.537,60 exkl. moms)
Tillverkare: Philips
Produktnummer: 240B7QPTEB/00
Philips Brilliance B-line 240B7QPTEB - LED-skärm - 24\"
Upplev de mest kristallklara bilderna idag och beställ denna högpresterande skärm!
Display
Skärm diagonal 61,2 cm (24.1")
Upplösning 1920 x 1200 pixlar
HD-typ WUXGA
Native bildförhållande 16:10
Skärmtyp LED
Paneltyp IPS
Typ av bakgrundsbelysning W-LED
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 300 cd/m²
Svarstid (medel) 5 ms
Skärmform Platt
Grafikupplösningar som stöds 1920 x 1200 (WUXGA)
Bildförhållande 16:10
Kontrastförhållande (medel) 1000:1
Kontrastförhållande (dynamisk) 20000000:1
Benämning av dynamiskt kontrastförhållande SmartContrast
Max uppdateringsfrekvens 60 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger
Bildpunktavstånd 0,27 x 0,27 mm
Horisontellt sökområde 30 - 83 kHz
Vertikalt sökområde 56 - 76 hz
Bildstorlek horisontalt 51,8 cm
Bildstorlek vertikalt 32,4 cm
Horisontell avsökningsfrekvens 30 - 83 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens 56 - 76 hz
Synk-på-grön (SOG) Ja
Diagonal skärmstorlek 61,1 cm
DDC/CI Ja
Färgområdesstandard sRGB
3D kompatibilitet Nej
Separat H/V-synkronisering Ja
sRGB Ja
Prestanda
Komponent-video-sync Separat synk, Sync-on-green (SOG)
Flimmerfriteknik Ja
Windows-operativsystem som stöds Ja
Mac-operativsystem som stöds Ja
Multimedia
Antal talare 2
Uteffekt (RMS) 2 W
Inbyggda högtalare Ja
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Hem
Produktens färg Svart
Främre infattning Svart
Fötter färg Svart
Anslutningar
USB-version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Inbyggd USB-hubb Ja
USB-hubbversion 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Kvalitet på VGA (D-Sub) porten Ja
DVI-port Nej
Antal HDMI-portar 1,4
HDMI-version 1.4
Antal Displayportar 1,2
DisplayPort-version 1.2
Antal Mini Displayportar Ja
Hörlursutgång Ja
Hörlursutgångar Ja
PC-ljud in Ja
Strömingång Ja
DisplayPort-utgång Ja
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Produktvikt (oz) Ja
Typ av kabellåsanslutning Kensington
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 15 cm
Svängarm Ja
Pivot vinkel 90 - 90°
Svängbara Ja
Hållare -175 - 175°
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -5 - 30°
Skärmgränssnitt (OSD) Ja
Antal OSD språk 19
Plug & Play-kompatibel Ja
LED-indikatorer Driftindikator, Stand-by
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) E
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 19 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 12,18 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,3 W
Strömförbrukning i avslaget läge Nej
Strömförbrukning i PowerSave läge 15,2 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50 - 60 hz
Nätaggregatstyp Intern
Energieffektivitetsskalning A till G
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) 398389
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 40 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -20 - 60 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 20 - 80%
Altitud vid drift 0 - 3658 m
Höjd över havet i avstängt läge 0 - 12192 m
Relativ fuktighet 20 - 80%
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 533 mm
Djup (med stativ) 257 mm
Höjd (med stativ) 549 mm
Vikt (med stativ) 6,57 kg
Bredd (utan stativ) 533 mm
Djup (utan stativ) 57 mm
Höjd (utan stativ) 360 mm
Vikt (utan stativ) 4,14 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 595 mm
Låddjup 224 mm
Förpackningens höjd 520 mm
Vikt inkl. förpackning 9,25 kg
Förpackningens innehåll
Stå ingår Ja
Kabel inkluderad AC, Ljud (3ˌ5mm), DisplayPort, VGA
Fjärrkontroll ingår Nej
Bruksanvisning Ja
Medföljande programvara SmartControl
Hållbarhet
Hållbarhetscertifiering ENERGY STAR, TCO
Innehåller inte PVC/BFR, Kvicksilver
Övrigt
På / av-knapp Ja
Inbyggd TV mottagare Nej
Typ av ytfinish Med textur
Certifikat för överensstämmelse RoHS
Fri från tungmetaller Hg (kvicksilver)
Inget flimmer Ja
Rekommenderad upplösning 1920 x 1200 @ 60 Hz
Mac-kompatibel Ja
Bildförbättring SmartImage
ECO-läge Ja
USB-laddningsport Ja
Aktiv skärmyta (B x H) 518 x 324 mm
Medeltid mellan fel (MTBF) 70000 h
Medföljande AC-adaptertyp LED, 1920 x 1200 @ 60 Hz
Återvinningsinformation
Total mängd återvinningsbara material 85%
Återvinningsbart förpackningsmaterial 100%
Återvunnen post-konsument plast 85%