Philips 1000 series 27E2N1110/00 computerskærm 27" Fuld HD IPS 120Hz Sort
Tillverkare: Philips
Produktnummer: 27E2N1110/00
EAN: 8721038000412
Artikelnummer: F25354942
Tillverkare: Philips
Produktnummer: 27E2N1110/00
EAN: 8721038000412
Artikelnummer: F25354942
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(1.173,60 exkl. moms)
(1.173,60 exkl. moms)
Produktnummer: 27E2N1110/00
Fånga varje detalj med Philips 1000-seriens Full HD LCD-skärm!
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Upplösning 1920 x 1080 pixlar
HD-typ Full HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LCD
Paneltyp IPS
LED-bakgrundsbelysning Ja
Typ av bakgrundsbelysning W-LED
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 300 cd/m²
Svarstid (medel) 4 ms
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Responstid (MPRT) Ja
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1500:1
Benämning av dynamiskt kontrastförhållande Mega Infinity DCR
Max uppdateringsfrekvens 120 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger
Bildpunktavstånd 0,3114 x 0,3114 mm
Pixeltäthet 81,59 ppi
Horisontellt sökområde 30 - 85 kHz
Vertikalt sökområde 48 - 60 hz
Bildstorlek horisontalt 59,8 cm
Bildstorlek vertikalt 33,6 cm
Horisontell avsökningsfrekvens 30 - 115 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens 48 - 100 hz
Diagonal skärmstorlek 68,6 cm
DDC/CI Ja
Dimfaktor 25%
Ytans hårdhet 3H
Färgområdesstandard sRGB
sRGB-täckning (typisk) 104,02%
NTSC-täckning (typisk) 91,27%
Adobe RGB-täckning 89,71%
DCI-P3-täckning 79,86%
sRGB Ja
Panelstorlek 27 inch/68.6 cm
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Nej
Stöd för VESA Adaptive Sync Ja
Komponent-video-sync Separat synk
Flimmerfriteknik Ja
Låg blåljus-teknik Ja
Multimedia
Inbyggda högtalare Nej
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Hem
Produktens färg Svart
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Nej
Kvalitet på VGA (D-Sub) porten Ja
HDMI Ja
Antal HDMI-portar Ja
HDMI-version 1.4
HDCP Ja
HDCP-version 1.4
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Produktvikt (oz) Ja
Typ av kabellåsanslutning Kensington
Höjdjustering Nej
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -5 - 20°
Skärmgränssnitt (OSD) Ja
Antal OSD språk 21
Plug & Play-kompatibel Ja
LED-indikatorer Driftindikator, Stand-by
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) E
Energieffektivitetsklass (HDR) Ej tillgänglig
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 21 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 15,6 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Nätaggregatstyp Extern
Energieffektivitetsskalning A till G
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 40 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -20 - 60 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 20 - 80%
Altitud vid drift 0 - 3658 m
Höjd över havet i avstängt läge 0 - 12192 m
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 617 mm
Djup (med stativ) 200 mm
Höjd (med stativ) 451 mm
Vikt (med stativ) 3,5 kg
Bredd (utan stativ) 617 mm
Djup (utan stativ) 33 mm
Höjd (utan stativ) 358 mm
Vikt (utan stativ) 3,13 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 690 mm
Låddjup 124 mm
Förpackningens höjd 447 mm
Vikt inkl. förpackning 5,35 kg
Hållbarhet
Hållbarhetscertifiering ENERGY STAR
Innehåller inte Kvicksilver
Övrigt
Kompatibla operativsystem DDC/CI; sRGB; Windows 11/10
Typ av ytfinish Med textur
Lättläst läge Ja
Ingående synksignal för monitor Separat synk
Adaptiv synkronisering Ja
Certifikat för överensstämmelse RoHS
LowBlue-läge Ja
Användarkontroller Power On/Off; Menu; Brightness; Input; SmartImage
Bildförbättring SmartImage
Medeltid mellan fel (MTBF) 50000 h
Återvinningsinformation
Återvinningsbart förpackningsmaterial 100%