Elo 1902L skärm - LED-bakgrundsbelysning - 19" - 14ms
1280x1024 vid 60Hz
Display
| Skärm diagonal | 48,3 cm (19") |
| Skärmtyp | LED |
| Upplösning | 1280 x 1024 pixlar |
| Ljusstyrka | 225 cd/m² |
| HD-typ | HD |
| Pekskärm | Ja |
| Pekskärmsteknik | Projekterat kapacitivt system |
| Antalet samtidiga beröringspunkter | 10 |
| Native bildförhållande | 5:4 |
| Svarstid (medel) | 14 ms |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,78 miljoner färger |
| Horisontellt sökområde | 30 - 82 kHz |
| Vertikalt sökområde | 50 - 75 hz |
| Grafikupplösningar som stöds | 640 x 400, 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1280 x 800 (WXGA) |
Anslutningar
| Antal HDMI-portar | 1 |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Skärmform | Platt |
Prestanda
| Internationellt skydd (IP) kod | IPX1 |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 50000 h |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (vanlig) | 18 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,8 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,4 W |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 11 kWh |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 482 mm |
| Låddjup | 190 mm |
| Förpackningens höjd | 527 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 6,5 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | Ljud (3ˌ5mm), HDMI, USB, VGA |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 95% |
Certifikat
| Certifiering | CUL, IC, CCC, CE, KCC, BSMI, FCC, UL, VCCI, CB, RCM, EAC, CoC, BIS |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85285210 |
Egenskaper
| Monteringsbar på väggen | Ja |
Övrigt
| Antal mikro-USB-portar | 4 |
| Max uppdateringsfrekvens | 70 hz |
| Nätaggregatstyp | AC/DC |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Inbyggd mikrofon | Nej |
| Vikt (utan stativ) | 4,3 kg |
| Djup (utan stativ) | 41,6 mm |
| Höjd (utan stativ) | 429,6 mm |
| Bildstorlek (H x B) | 374,78 x 299,83 mm |
| Inbyggd kamera | Nej |