Elo 5553L skærm - LED baglys - 55" - 8ms
4K 3840x2160 ved 60Hz
Display
| Skärm diagonal | 138,8 cm (54.6") |
| Skärmtyp | TFT |
| Upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Ljusstyrka | 450 cd/m² |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Pekskärm | Ja |
| Antalet samtidiga beröringspunkter | 20 |
| Flerpunktsberöring | Ja |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Svarstid (medel) | 8 ms |
| Kontrastförhållande (medel) | 1100:1 |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,073 miljarder färger |
| Aktiv skärmyta (B x H) | 1209,6 x 680,4 mm |
| Vertikalt sökområde | 47 - 63 hz |
| Horisontellt sökområde | 121,8 - 140 kHz |
Anslutningar
| Antal HDMI-portar | 3 |
| Antal HDMI-ingångar | 2 |
| Antal HDMI-utgångar | 1 |
| DVI-port | Nej |
| Antal Displayportar | 1 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-portar | 2 |
| USB-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
Audio
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Antal inbyggda högtalare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 20 W |
Design
| Produktdesign | Interaktiv plattskärm |
| Placeringar som kan användas | inomhus |
| Orientering | Horisontell / Vertikal |
| Produktens färg | Svart |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 400 x 400,600 x 600 mm |
Prestanda
| Ändamål | Universal |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| HDCP | Ja |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 50000 h |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (vanlig) | 110,72 W |
| Strömförbrukning i väntläge | 1,52 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,38 W |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 103 kWh |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Datorsystem
| Datorsystem | Nej |
| Inbyggd processor | Nej |
Vikt & dimension
| Bredd | 1271,8 mm |
| Djup | 89,8 mm |
| Höjd | 742,6 mm |
| Vikt | 36,5 kg |
Förpackning
| Vikt inkl. förpackning | 46,2 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC, HDMI, Serial, USB |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 95% |
Certifikat
| Certifiering | UL 62368-1 FCC (US) cUL, IC (Canada) CB (International safety) (IEC/EN60950-1+IEC/EN62368-1) CE (Europe) RCM (Australia) VCCI (Japan) CCC |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85285210 |
Tekniska detaljer
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |