Multibrackets PRO Series M Ceiling Mount Pro MBC2UPV 400 monteringssats
modulär - för 2 LCD-bildskärmar - svart
Mounting
| Maxvikt | 60 g |
| Minsta skärmstorlek | 46" |
| Antal displayer som stöds | 2 |
| Maximal viktkapacitet (per display) | 30 kg |
| Maximal skärmstorlek | 65" |
| Monteringssätt | Tak |
| Monteringsgränssnitt kompatibilitet (min) | 100 x 100 mm |
| Monteringsgränssnitt kompatibilitet (max) | 400 x 400 mm |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100,200 x 200,400 x 400 |
Ergonomi
| Höjdjustering | Ja |
| Typ av höjdjustering | Manuell |
| Höjdjusteringsintervall | 580 - 3150 mm |
| Lutningsvinkel | -6 - 15° |
| Vridningsvinkel | 180° |
| Rotationsvinkel | 8° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Förbättrad kabelhantering | Ja |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Material, hölje | Gjuten aluminium, Plast, Stål |
Vikt & dimension
| Bredd | 845 mm |
| Djup | 250 mm |
| Vikt | 16.24 kg |
Förpackning
| Vikt inkl. förpackning | 17 kg |
| Antal per förpackning | 1 styck |
Tekniska detaljer
| Metallförpackningens vikt | 0 g |
| Plastförpackningens vikt | 60 g |
| Vikt papper-/kartongförpackning | 700 g |