Neomounts DS70-750BL1 monteringssats
justerbar arm med full rörlighet - för LCD-display - svart
Mounting
| Maxvikt | 7 kg |
| Minsta skärmstorlek | 43,2 cm (17") |
| Antal displayer som stöds | 1 |
| Maximal viktkapacitet (per display) | 7 kg |
| Maximal viktkapacitet (per böjd/utrabred bildskärm) | 7 kg |
| Maximal skärmstorlek | 68,6 cm (27") |
| Montage | Klämma/genomföring |
| Monteringssätt | Bord |
| Monteringsgränssnitt kompatibilitet (min) | 75 x 75 mm |
| Monteringsgränssnitt kompatibilitet (max) | 100 x 100 mm |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100,75 x 75 mm |
| Skrivbordets tjocklek (min) | 1 cm |
| Skrivbordets tjocklek (max) | 8,5 cm |
Ergonomi
| Höjdjustering | Ja |
| Typ av höjdjustering | Gasfjäder |
| Höjdjusteringsintervall | 73 - 481 mm |
| Justerbart djup | Ja |
| Justeringsområde för djup | 0 - 440 mm |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -45 - 45° |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -90 - 90° |
| Rotation | Ja |
| Rotationsvinkel | 360° |
| Pivot vinkel | -180 - 180° |
| Förbättrad kabelhantering | Ja |
Design
| Material, hölje | Stål |
| Produktens färg | Svart |
| Orientering | Liggande / Stående |
Vikt & dimension
| Bredd | 117 mm |
| Djup | 440 mm |
| Höjd | 679 mm |
| Vikt | 2,54 kg |
Förpackning
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Förpackningens bredd | 240 mm |
| Låddjup | 116 mm |
| Förpackningens höjd | 365 mm |
| Förpackningens nettovikt | 3,1 kg |
| Vikt inkl. förpackning | 3,1 kg |
Övrigt
| Lägsta vikt | 2 kg |
| Bredd-inställningsområde | 0 - 378 mm |
Logistikdata
| Ytterförpackningens bredd | 495 mm |
| Ytterförpackningens längd | 380 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 365 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 19,5 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 6 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 7326909890 |
| Ytterkartongens nettovikt | 15,2 kg |
| Produkter per lastpall (EU) | 96 styck |
| Ursprungsland | Kina |