Sharkoon Rebel Gold
nätaggregat - 850 Watt
Strömtillförsel
| Total effekt | 850 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Ingående ström | 12 / 6 A |
| Kombinerad effekt (+3,3 V) | 100 W |
| Kombinerad effekt (+12 V) | 850 W |
| Kombinerad effekt (+5 V) | 100 W |
| Max utström (+3,3 V) | 20 A |
| Max utström (+12 V1) | 70,8 A |
| Max utström (+5 V) | 20 A |
| Max utström (-12V) | 0,3 A |
| Max utström (+5 VSB) | 3 A |
| Effekt skyddsfunktioner | Överspänning, Överbelastning, Överspänning, Överhettning, Kortslutning, Underspänning |
Anslutningar
| Moderkort strömkontakt | 24-pin ATX |
| Längd, moderkortets strömförsörjningskabel | 30 cm |
| Antalet SATA strömkontakter | 8 |
| Periferiska (Molex) strömkontakter (4-pin) | 1 |
| EPS strömkontakt (8-polig) | Ja |
| EPS-strömkontakt (4 + 4 stift) | Ja |
| PCI Express strömkontakter (6 +2 pin) | 2 |
| PCI Express-nätkabelns längd | 57 cm |
| CPU strömkontakt (4 +4 pin) | Ja |
| CPU-strömkabelns längd | 42 cm |
| ATX strömkontakt (24-pin) | Ja |
| PCI expressanslutning | Ja |
| Typ av kablage | Helt modulär |
Prestanda
| 80 plus-certifiering | Nej |
| Ändamål | PC |
| Strömförsörjningsenhet formfaktor | SFX |
| Kullagertyp | FDB |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 100000 h |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Kylning typ | Aktiv |
| Fläktdiameter | 9,2 cm |
| Antal fläktar | 1 fläkt/-ar |
| Fan plats | Övre |
| På / av-knapp | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC |
Certifikat
| Certifikat för överensstämmelse | CB, CE, Federal Communications Commission (FCC) |
Vikt & dimension
| Bredd | 125 mm |
| Djup | 100 mm |
| Höjd | 63,5 mm |
| Vikt | 1 kg |
Tekniska detaljer
| Hållbarhetscertifiering | ErP |