Eaton ePDU G3 Metered Input
kraftdistributionsenhet
Design
| PDU typer | Mätt |
| Modell | Enfas |
| Formfaktor | Rackmonterad |
| Rackmontering | Ja |
| Rackkapacitet | 1U |
| Montage | horisontell |
| Produktens färg | Svart |
| Kabelfärg | Svart |
| Displaytyp | LCD |
Anslutningar
| Antal uttag AC | 8 AC-utgångar |
| Uttag | C14 coupler |
| AC försäljningsställen | C13 coupler |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Anslutningsdetaljer ingång | IEC-320-C20 |
| Anslutningsdetaljer utgång | 8 x C13 |
Egenskaper
| Kabellängd | 3 m |
Management features
| Övervakning | Strömstyrka |
| Firmware kan uppgraderas | Ja |
| Inbyggd programvara uppgraderas via | Nätverk, USB |
| Stöd för nätverksprotokoll | HTTP, HTTPS, SSL, Telnet, FTP, SNMP, SMTP, DNS, DHCP, LDAP, RADIUS |
| Lednings Protokoll | SNMP, Telnet |
Strömtillförsel
| Ingångsspänning (Volt) | 230 V |
| Växelström Frekvens | 50 hz |
| Högsta strömstyrka | 10 A |
| Utspänning (Volt) | 230 V |
| Maximal strömförbrukning per fas | 10 A |
| Maximal styrka | 2300 W |
Certifikat
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Certifiering | CB, CE, EN 60950-1:2006/A11:2009/A1:2010/A12:2011 Safety - Part 1: General Requirements, IEC 60950-1(ed.2), IEC 60950-1(ed.2);am1 EN 55022:2010, EN 61000-6-2:2005 Part 6-2, EN 50581 : 2012, REACH, WEEE, PEP, ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 60 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 44,5 mm |
| Djup | 482,6 mm |
| Höjd | 203 mm |
| Vikt | 2,6 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | LAN (RJ-45) |
| Rackmonteringssats | Ja |
Förpackning
| Vikt inkl. förpackning | 3,8 kg |