Eaton FlexPDU
kraftdistributionsenhet - 3000 VA
Design
| PDU typer | Grundläggande |
| Modell | Enfas |
| Formfaktor | Rackmonterad |
| Rackmontering | Ja |
| Rackkapacitet | 1U |
| Montage | Horisontell / Vertikal |
| Produktens färg | Svart |
| Kabelfärg | Svart |
Anslutningar
| Antal uttag AC | 9 AC-utgångar |
| Uttag | C20 coupler |
| AC försäljningsställen | Typ E |
| Antal huvuduttag, AC | 8 |
| Anslutningsdetaljer utgång | 8 x Type E |
Strömtillförsel
| Ingångsspänning (Volt) | 230 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Högsta strömstyrka | 13 A |
| Utspänning (Volt) | 230 V |
| Belastningskapacitet | 3000 VA |
| Maximal strömförbrukning per fas | 13 A |
| Maximal styrka | 3000 W |
Certifikat
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Certifiering | CE |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 45 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 483 mm |
| Djup | 80 mm |
| Höjd | 44 mm |
| Vikt | 1,6 kg |
Förpackningens innehåll
| Rackmonteringssats | Ja |
Förpackning
| Vikt inkl. förpackning | 9,5 kg |