Lenovo 540 tiefblau
Mus
| Antalet rullningshjul | Ja |
| Ändamål | Kontor |
| Gränssnitt | RF Trådlös |
| Rörelsedetektor-teknik | Optisk |
| Rörelseupplösning | 2400 DPI |
| Typ av knappar | Tryckbara knappar |
| Scroll-typ | Hjul |
| Antal knappar | 4 |
| Knapparnas hållbarhet (antal miljoner klick) | 3 |
| Anpassningsbar rörelseupplösning | Ja |
| Antal rörelseupplösningslägen | 3 |
| Frekvensband | 2.4 GHz |
| Certifiering | CB, cTUVus, FCC, IC, TUV Mark, CE, JRF, VCCI, GB/T 26245, IMDA, NBTC, DWLF & M, TRC, ANRT |
Design
| Formfaktor | Ambidextrous |
| Ergonomisk design | Ja |
| Produktens färg | Blå |
Strömtillförsel
| Strömkälla | Batterier |
| Antal batterier | Ja |
| Batterityp | AA |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Andra operativsystem som stöds | ChromeOS |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 95% |
Vikt & dimension
| Bredd | 100 mm |
| Djup | 58 mm |
| Höjd | 35 mm |
| Vikt | 55 g |
Förpackning
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Förpackningens bredd | 126 mm |
| Låddjup | 94 mm |
| Förpackningens höjd | 47 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 132 g |
Förpackningens innehåll
| Mottagare medföljer | Ja |
| Trådlös mottagargränssnitt | USB Type-C |