HP 475
tangentbord - dubbelt läge, multienhet, kompakt, 2-zonslayout, tangentrörelser med låg profil, 12 programmerbara knappar - tysk - gagatsvart Inmatningsenhet
Tangentbord
| Rekommenderad användning | Universal; Universal |
| Anslutningsteknologi | Trådlös; Trådlös |
| Gränssnitt | Bluetooth; Trådlös RF + Bluetooth |
| Tangentteknik | Membrantangentbrytare; Membrantangentbrytare |
| Pekredskap | Nej; Nej |
| Tangentbordets formfaktor | Fullstor (100 %); Fullstor (100 %) |
| Numeriskt tangentbord | Ja; Ja |
| Tangentbordsknapparnas livstid | 10 miljoner tecken; 10 miljoner tecken |
| Tangentbordstangentens profil | Låg profil; Låg profil |
| Stöd för flera enheter | Ja |
| Programmerbara snabbtangenter | Ja |
| Tangentnedslagshöjd | 2,5 mm; 2,5 mm |
| Frekvensband | 2.4 GHz; 2.4 GHz |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Ursprungsland | Kina |
Design
| Bakgrundsbelysning | Nej; Nej |
| Produktens färg | Svart |
| HP segment | Business |
Egenskaper
| Täckning, trådlös router | 10 m; 10 m |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | Batteri; Batteri |
| Batterityp för tangentbord | AAA; AAA |
| Antal batterier (tangentbord) | 2; 2 |
Mus
| Mus inkluderad | Nej |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| Mac-operativsystem som stöds | MacOS |
| Minsta systemkrav | USB Type-A port; Bluetooth |
| Andra operativsystem som stöds | ChromeOS |
Hållbarhet
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Hållbara tekniker och material | 50 % återvunnen plast från förbrukade konsumentprodukter; Förpackningen är återvinningsbar |
| Hållbarhetscertifiering | Forest Stewardship Council (FSC) |
| Certifikat för överensstämmelse | EAC, RoHS, BIS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
Vikt & dimension
| Tangentbord (BxDxH) | 376 x 153 x 19 mm |
| Tangentbordsvikt | 670 g; 670 g |
| Vikt | 670 g |
Förpackningens innehåll
| Antal produkter som medföljer | Ja; Ja |
| Mottagare medföljer | Ja; Ja |
| Trådlös mottagargränssnitt | USB Type-A; USB Type-A |
| Batterier medföljer | Ja; Ja |
| Garantisedel | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 426 mm |
| Låddjup | 162,7 mm |
| Förpackningens höjd | 29,5 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 850 g |
Övrigt
| Djup | 153 mm |
| UNSPSC-kod | 43211706 |
| Kompatibla operativsystem | Windows 11; Windows 10; macOS; ChromeOS |
| Höjd | 19 mm |
| Bredd | 376 mm |
Logistikdata
| Lastpallens bruttovikt | 237 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 24 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 8 styck |