Active Key MedicalKey AK-C8100
tangentbord - Nordisk - vit Inmatningsenhet
Tangentbord
| Rekommenderad användning | Medical |
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Gränssnitt | RF Trådlös |
| Tangentteknik | Saxbrytare |
| Tangentbordslayout | QWERTY |
| Tangentbordsspråk | Nordic |
| Pekredskap | Nej |
| Tangentbordets formfaktor | Fullstor (100 %) |
| Numeriskt tangentbord | Ja |
| Antal tangenter | 105 |
| Tangentbordstangentens profil | Låg profil |
| Tangentnedslagshöjd | 2,5 mm |
| Aktiveringskraft | 60 g |
| Frekvensband | 2.4 GHz |
| Certifiering | CE, RoHS, FCC, EN-60601-1-2:2015 |
| Ursprungsland | Kina |
Design
| Bakgrundsbelysning | Nej |
| Tangentbordsstil | Rak |
| Produktens färg | Vit |
| Ytfärg | Monokromatiskt |
Egenskaper
| Täckning, trådlös router | 10 m |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | Batteri |
| Batterityp för tangentbord | AAA |
| Antal batterier (tangentbord) | 4 |
| Batteriteknik | Alkalisk |
| Strömförbrukning | 11 mA |
Mus
| Mus inkluderad | Nej |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
Vikt & dimension
| Tangentbord (BxDxH) | 449 x 142 x 32 mm |
| Tangentbordsvikt | 882 g |
| Vikt | 900 g |
Förpackningens innehåll
| Antal produkter som medföljer | 1 styck |
| Mottagare medföljer | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 195 mm |
| Låddjup | 470 mm |
| Förpackningens höjd | 40 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,1 kg |
Övrigt
| Bredd | 142 mm |
| Höjd | 32 mm |
| Djup | 449 mm |
| Funktionstangenter | FN Key,CleanFunction,Wireless dongle pairing |
Logistikdata
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Ytterförpackningens bredd | 210 mm |
| Ytterförpackningens längd | 425 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 505 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 12,7 kg |