ASUS ROG Azoth
tangentbord - 75 % med hot-swap - med OLED-display - gun metal Inmatningsenhet
Tangentbord
| Rekommenderad användning | Spela |
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| Gränssnitt | USB + RF Wireless + Bluetooth |
| Tangentteknik | Mekaniska tangentbrytare |
| Tangentbordslayout | QWERTZ |
| Tangentbordsspråk | tyska |
| Pekredskap | Nej |
| Tangentbordets formfaktor | 75% |
| Numeriskt tangentbord | Nej |
| Tangenter | Double shot |
| Tangentbordstangentens profil | Låg profil |
| Windowstangent | Ja |
| Programmerbara snabbtangenter | Ja |
| Multimediatangenter | Ja |
| Flertangentsregistrering (rollover) | N-tangent rollover |
| Frekvensband | 2.4 GHz |
| Pollningsfrekvens | 1000 hz |
| Inbyggt minne | Ja |
| Bluetooth-version | 5.1 |
Design
| Bakgrundsbelysning | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning | RGB LED |
| Färg på bakgrundsbelysning | Multifärg |
| Justerbar bakgrundsbelysning | Ja |
| Tangentbordsstil | Rak |
| Ergonomisk design | Ja |
| Justerbar tangentbordshöjd | Ja |
| Produktens färg | Vit |
| Inbyggd display | Ja |
| Skärmtyp | OLED |
Egenskaper
| USB-anslutning | USB Type-A |
| Kabellängd | 2 m |
| Löstagbar kabel | Ja |
| Byte under drift (hotswap) | Ja |
| Anti-ghosting | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | Batteri, USB |
| USB-strömleverans | Ja |
| Laddningsport USB Typ-C | Ja |
| Laddningseffekt som krävs (min) | 4,5 W; 0,33 W |
Mus
| Mus inkluderad | Nej |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
Vikt & dimension
| Tangentbord (BxDxH) | 326 x 136 x 40 mm |
| Tangentbordsvikt | 1,19 kg |
Förpackningens innehåll
| Antal produkter som medföljer | 1 styck |
| Mottagare medföljer | Ja |
| Trådlös mottagargränssnitt | USB Type-A |
| Kabel inkluderad | USB Type-A - USB Type-C |
| AC-adapter inkluderad | Nej |
| Garantisedel | Ja |
| Förpackningarnas innehåll | 1 x ROG Azoth 1 x ROG switch opener 1 x ROG keycap puller 1 x ROG switch puller 1 x lube station 1 x lube brush 1 x lube 3 x ROG NX Switch 8 x Stabilizer mat 1 x USB extender 1 x ROG sticker |
Förpackning
| Snabbstartsguide | Ja |
| Förpackningens bredd | 369 mm |
| Låddjup | 179,5 mm |
| Förpackningens höjd | 91 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,94 kg |
| Förpackningstyp | Låda |