CHERRY XTRFY MX 8.2
tastatur - 80% TKL - QWERTZ - tysk - sort Indgangsudstyr
Tangentbord
| Tangentbordstangentens switch-teknologi | Cherry MX2A Red |
| Rekommenderad användning | Spela |
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| Gränssnitt | USB + RF Wireless + Bluetooth |
| Tangentteknik | Mekaniska tangentbrytare |
| Tangentbordslayout | QWERTZ |
| Tangentbordsspråk | tyska |
| Pekredskap | Nej |
| Tangentbordets formfaktor | Tenkeyless (80–87 %) |
| Numeriskt tangentbord | Nej |
| Fysisk layout | ISO |
| Tangentmaterial | Akrylnitrilbutadienstyren (ABS) |
| Tangenter | Double shot |
| Antal tangenter | 88 |
| Tangentbordsknapparnas livstid | 100 miljoner tecken |
| Windowstangent | Ja |
| Multimediatangenter | Ja |
| Tangentnedslagshöjd | 4 mm |
| Flertangentsregistrering (rollover) | N-tangent rollover |
| Frekvensband | 2.4 GHz |
| Inbyggt minne | Ja |
| Inbyggd minneskapacitet | 128 KB |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Ursprungsland | Tyskland |
Design
| Bakgrundsbelysning | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning | RGB LED |
| Färg på bakgrundsbelysning | Multifärg |
| Justerbar bakgrundsbelysning | Ja |
| Tangentbordsstil | Rak |
| Justerbar tangentbordshöjd | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Ytfärg | Monokromatiskt |
| Material | Gjuten aluminium |
Egenskaper
| Täckning, trådlös router | 10 m |
| USB-anslutning | USB Type-A |
| Anti-ghosting | Ja |
| Win lock | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | Batteri, USB |
| Batterityp för tangentbord | AAA |
| Antal batterier (tangentbord) | 1 |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Uppladdningsbara | Ja |
| Strömförbrukning | 500 mA |
| Laddningsport USB Typ-C | Nej |
Mus
| Mus inkluderad | Nej |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8 |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 45 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 45 ° C |
Hållbarhet
| Certifikat för överensstämmelse | BSMI, CE, Federal Communications Commission (FCC), KCC, NCC, REACH, RoHS, State Radio Regulation of China (SRRC) |
Vikt & dimension
| Tangentbord (BxDxH) | 348 x 123 x 36 mm |
| Tangentbordsvikt | 860 g |
Förpackningens innehåll
| Antal produkter som medföljer | 1 styck |
| Mottagare medföljer | Ja |
| Mottagartyp | Nanomottagare |
| Bruksanvisning | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 403 mm |
| Låddjup | 164 mm |
| Förpackningens höjd | 73 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,49 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Övrigt
| Garantiperiod | 2 År |