Keychron B6 Pro
tangentbord - Ultra-Tunn - 100% full size - rymdgrå Inmatningsenhet
Tangentbord
| Rekommenderad användning | Hem / Kontor |
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Gränssnitt | USB + RF Wireless + Bluetooth |
| Tangentteknik | Mekaniska tangentbrytare |
| Pekredskap | Nej |
| Tangentbordets formfaktor | Fullstor (100 %) |
| Numeriskt tangentbord | Ja |
| Fysisk layout | ISO |
| Tangentmaterial | Akrylnitrilbutadienstyren (ABS) |
| Tangenter | Double shot |
| Antal tangenter | 109 |
| Tangentbordstangentens profil | Låg profil |
| Stöd för flera enheter | Ja |
| Windowstangent | Ja |
| Multimediatangenter | Ja |
| USB-hubb | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Nej |
| Frekvensband | 2.4 GHz |
| Pollningsfrekvens | 90,1000 hz |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| På / av-knapp | Ja |
| Närhetssensor | Nej |
| Ljussensor | Nej |
Design
| Bakgrundsbelysning | Nej |
| Tangentbordsstil | Rak |
| Ö-liknande tangentbord | Ja |
| Flexibelt tangentbord | Nej |
| Ergonomisk design | Ja |
| Handledsstöd | Nej |
| Justerbar tangentbordshöjd | Nej |
| Produktens färg | Grå |
| Ytfärg | Monokromatiskt |
| Material | Akrylnitrilbutadienstyren (ABS) |
Egenskaper
| USB-anslutning | USB Type-A, USB Type-C |
| Löstagbar kabel | Ja |
| Dockningsstation för telefon | Nej |
| Indragbar smartphone-hållare | Nej |
| Mobilhållare | Nej |
| Anti-ghosting | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | Batteri, USB |
| Batterityp för tangentbord | Inbyggt batteri |
| Batteriteknik | Litium Polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 800 mAh |
| Uppladdningsbara | Ja |
| Laddningstid | 2,5 h |
Mus
| Mus inkluderad | Nej |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | MacOS |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -10 - 50 ° C |
Vikt & dimension
| Tangentbord (BxDxH) | 429 x 130 x 14,5 mm |
| Tangentbordsvikt | 623 g |
Förpackningens innehåll
| Antal produkter som medföljer | 1 styck |
| Mottagare medföljer | Ja |
| Trådlös mottagargränssnitt | USB Type-A |
| Medföljande adaptrar | USB |