Logitech Ergo Series Wave Keys for Mac
tangentbord - QWERTZ - tysk - offwhite Inmatningsenhet
Tangentbord
| Rekommenderad användning | Hem / Kontor |
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Gränssnitt | Bluetooth |
| Tangentteknik | Membrantangentbrytare |
| Tangentbordslayout | QWERTZ |
| Tangentbordsspråk | tyska |
| Pekredskap | Nej |
| Tangentbordets formfaktor | Fullstor (100 %) |
| Numeriskt tangentbord | Ja |
| Tangentmaterial | Akrylnitrilbutadienstyren (ABS) |
| Tangentbordsknapparnas livstid | 10 miljoner tecken |
| Tangentbordstangentens profil | Låg profil |
| Stöd för flera enheter | Ja |
| Snabbknappar | Ja |
| Antal kortkommandon | 9 |
| Multimediatangenter | Ja |
| Tangentnedslagshöjd | 2,5 mm |
| Aktiveringskraft | 50 g |
| Aktiveringspunkt | 1,5 mm |
| Inbyggt minne | Ja |
| Inbyggd minneskapacitet | 256 KB |
| Tysta tangenter | Ja |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| På / av-knapp | Ja |
Design
| Bakgrundsbelysning | Nej |
| Tangentbordsstil | Böjt |
| Ergonomisk design | Ja |
| Handledsstöd | Ja |
| Justerbar tangentbordshöjd | Ja |
| Produktens färg | Vit |
| Ytfärg | Monokromatiskt |
| Material | Akrylnitrilbutadienstyren (ABS) |
| LED-indikatorer | Ja |
Egenskaper
| Täckning, trådlös router | 10 m |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | Batteri |
| Batterityp för tangentbord | AAA |
| Antal batterier (tangentbord) | 2 |
| Batteriteknik | Alkalisk |
| Livslängd på batteriet | 36 månad (er) |
| Laddningsport USB Typ-C | Nej |
| USB-strömleverans | Nej |
Mus
| Mus inkluderad | Nej |
Systemkrav
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 14.0 Sonoma |
| Mobila operativsystem som stöds | iOS 14, iPadOS 14 |
Hållbarhet
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Hållbarhetscertifiering | CarbonNeutral, Forest Stewardship Council (FSC) |
Vikt & dimension
| Tangentbord (BxDxH) | 375,97 x 30,53 x 218,91 mm |
| Tangentbordsvikt | 750 g |
Förpackningens innehåll
| Antal produkter som medföljer | 1 styck |
| Mottagare medföljer | Nej |
| Batterier medföljer | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Nej |
| Manual | Ja |
Förpackning
| Snabbstartsguide | Ja |
| Förpackningstyp | Låda |
Övrigt
| Applikationer som stöds | Logi Options+ |
| Garantiperiod | 2 År |
Återvinningsinformation
| Återvunnen post-konsument plast | 46% |