Logitech MK235
sats med tangentbord och mus - USA, internationellt Inmatningsenhet
Tangentbord
| Rekommenderad användning | Hem |
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Gränssnitt | RF Trådlös |
| Tangentbordslayout | QWERTY |
| Tangentbordsspråk | Amerikanskt internationellt |
| Pekredskap | Nej |
| Tangentbordets formfaktor | Fullstor (100 %) |
| Numeriskt tangentbord | Ja |
| Antal tangenter | 100 |
| Tangentbordsknapparnas livstid | 5 miljoner tecken |
| Windowstangent | Ja |
| Snabbknappar | Ja |
| Antal kortkommandon | 12 |
| USB-hubb | Nej |
| Ändamål | PC/server |
| Fingeravtrycksläsare | Nej |
| Tangentnedslagshöjd | 2,6 mm |
| Frekvensband | 2.4 GHz |
| Ljudnivå Lc IEC | 55 dB |
| Tål spill upp till | 60 ml |
| Vinkeljustering (max) | 8° |
| Kryptering/säkerhet | 128-bit AES |
| På / av-knapp | Ja |
| Certifiering | CE FCC CB |
Design
| Bakgrundsbelysning | Nej |
| Tangentbordsstil | Rak |
| Tangentbord i full storlek | Ja |
| Handledsstöd | Nej |
| Justerbar tangentbordshöjd | Ja |
| Produktens färg | Grå |
| Skyddsfunktioner | Spilltålig |
Egenskaper
| Täckning, trådlös router | 10 m |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 1 |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | Batteri |
| Batterityp för tangentbord | AAA |
| Antal batterier (tangentbord) | 2 |
| Batteriteknik | Alkalisk |
| Batterikapacitet | 1000 mAh |
| Livslängd på batteriet | 36 månad (er) |
| Batterityp | AAA |
| Antal batterier | 3 |
Mus
| Mus inkluderad | Ja |
| Formfaktor | Ambidextrous |
| Rörelsedetektor-teknik | Optisk |
| Rörelseupplösning | 1000 DPI |
| Antal knappar | 3 |
| Skrollhjul | Ja |
| Scroll-typ | Hjul |
| Rullande riktningar | Vågrät |
| Batterityp för mus | AA |
| Musbatteriets livslängd | 12 månad (er) |
| Antal batterier (mus) | 1 |
| Antalet rullningshjul | 1 |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Andra operativsystem som stöds | ChromeOS |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 60 ° C |
Vikt & dimension
| Tangentbord (BxDxH) | 137,5 x 435,5 x 20,5 mm |
| Tangentbordsvikt | 475 g |
| Musdimensioner (BxDxH) | 61,5 x 97,7 x 35,2 mm |
| Musvikt | 70,5 g |
Förpackningens innehåll
| Mottagare medföljer | Ja |
| Trådlös mottagargränssnitt | USB Type-A |
| Mottagartyp | Nanomottagare |
| Mottagare (B x D x H) | 14,4 x 6,6 x 18,7 mm |
| Mottagarvikt | 2 g |
| Batterier medföljer | Ja |
| Manual | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 142 mm |
| Låddjup | 506 mm |
| Förpackningens höjd | 41 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 720 g |
| Förpackningstyp | Låda |
Tekniska detaljer
| Färggrupp | Svart |
Övrigt
| Kompatibla operativsystem | Windows (XP, Vista, 7, 8, 10) Chrome OS |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84716060 |
| Produkter per ytterförpackning | 8 styck |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 50992060639717 |
| Ytterförpackningens bredd | 333 mm |
| Ytterförpackningens längd | 398 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 248 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 6,01 kg |
| Produkter per lastpall | 408 styck |
| Ytterförpackningar per lastpall | 51 styck |