Logitech MK295 Silent
sats med tangentbord och mus - QWERTZ - tysk - grafit Inmatningsenhet
Tangentbord
| Rekommenderad användning | Kontor |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Gränssnitt | RF Trådlös |
| Tangentbordslayout | QWERTZ |
| Tangentbordsspråk | tyska |
| Pekredskap | Nej |
| Tangentbordets formfaktor | Fullstor (100 %) |
| Numeriskt tangentbord | Ja |
| Tangentbordsknapparnas livstid | 7 miljoner tecken |
| Tangentnedslagshöjd | 3,2 mm |
| Aktiveringskraft | 57 g |
| Frekvensband | 2.4 GHz |
| Aktiveringspunkt | 2,4 mm |
| Tysta tangenter | Ja |
| På / av-knapp | Ja |
Design
| Bakgrundsbelysning | Nej |
| Tangentbordsstil | Rak |
| Handledsstöd | Nej |
| Justerbar tangentbordshöjd | Ja |
| Produktens färg | grafit |
| Ytfärg | Monokromatiskt |
| Material | Akrylnitrilbutadienstyren (ABS), Gummi |
| Skyddsfunktioner | Spilltålig |
| LED-indikatorer | Ja |
Egenskaper
| Täckning, trådlös router | 10 m |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | Batteri |
| Batterityp för tangentbord | AA |
| Antal batterier (tangentbord) | 2 |
| Batteriteknik | Alkalisk |
| Batterikapacitet | 2000 mAh |
| Livslängd på batteriet | 18 månad (er) |
| Batterityp | AA |
| Laddningsport USB Typ-C | Nej |
| USB-strömleverans | Nej |
| Antal batterier | 3 |
Mus
| Mus inkluderad | Ja |
| Formfaktor | Ambidextrous |
| Rörelsedetektor-teknik | Optisk |
| Rörelseupplösning | 1000 DPI |
| Antal knappar | 3 |
| Typ av knappar | Tryckbara knappar |
| Skrollhjul | Ja |
| Scroll-typ | Hjul |
| Rullande riktningar | Vågrät |
| Batterityp för mus | AA |
| Antal batterier (mus) | 1 |
| Accelerering (max) | 30 G |
| Musspårningshastighet | 160 ips |
| Fötternas hållbarhet | 250 km |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Andra operativsystem som stöds | ChromeOS |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 50 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 0 - 95% |
Vikt & dimension
| Tangentbord (BxDxH) | 441 x 149 x 18 mm |
| Tangentbordsvikt | 498 g |
| Musdimensioner (BxDxH) | 60 x 39 x 99 mm |
| Musvikt | 75,2 g |
Förpackningens innehåll
| Antal produkter som medföljer | 2 styck |
| Mottagare medföljer | Ja |
| Trådlös mottagargränssnitt | USB Type-A |
| Mottagartyp | Nanomottagare |
| Mottagare (B x D x H) | 18,7 x 6,1 x 14,4 mm |
| Mottagarvikt | 1,8 g |
| Batterier medföljer | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Nej |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 158 mm |
| Låddjup | 510 mm |
| Förpackningens höjd | 46 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 750 g |
| Förpackningstyp | Låda |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84716060 |
| Ytterförpackningens bredd | 306 mm |
| Ytterförpackningens längd | 403 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 224 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 6,03 kg |