Logitech MX Keys Mini
Office - tangentbord - QWERTY - nordiskt (danska/finska/norska/svenska) - grafit Inmatningsenhet
Tangentbord
| Rekommenderad användning | Universal |
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Gränssnitt | Trådlös RF + Bluetooth |
| Tangentteknik | Saxbrytare |
| Tangentbordslayout | QWERTY |
| Tangentbordsspråk | Nordic |
| Pekredskap | Nej |
| Tangentbordets formfaktor | Mini |
| Numeriskt tangentbord | Nej |
| Tangentbordsknapparnas livstid | 10 miljoner tecken |
| Tangentbordstangentens profil | Låg profil |
| Stöd för flera enheter | Ja |
| Snabbknappar | Ja |
| Programmerbara snabbtangenter | Ja |
| Tangentnedslagshöjd | 1,8 mm |
| Frekvensband | 2.4 GHz |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| På / av-knapp | Ja |
Design
| Bakgrundsbelysning | Ja |
| Tangentbordsstil | Rak |
| Produktens färg | grafit |
| Ytfärg | Monokromatiskt |
Egenskaper
| Täckning, trådlös router | 10 m |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | Batteri |
| Batteriteknik | Litium Polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 1130 mAh |
| Batterikapacitet (wattimmar) | 4,181 wh |
| Uppladdningsbara | Ja |
| Laddningskälla | USB Type-C |
| Antal batterier | 1 |
Mus
| Mus inkluderad | Nej |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | MacOS |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Mobila operativsystem som stöds | Android, iOS, iPadOS |
| Andra operativsystem som stöds | ChromeOS |
Vikt & dimension
| Tangentbord (BxDxH) | 295 x 131,95 x 20,97 mm |
| Tangentbordsvikt | 506,4 g |
Förpackningens innehåll
| Antal produkter som medföljer | 1 styck |
| Mottagare medföljer | Nej |
| Batterier medföljer | Ja |
| Kabel inkluderad | USB Type-C |
| Manual | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 141 mm |
| Låddjup | 315 mm |
| Förpackningens höjd | 38 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 730 g |
Övrigt
| Kompatibilitet | Logi Bolt USB Receiver |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84716060 |
| Ytterförpackningens bredd | 161,4 mm |
| Ytterförpackningens längd | 324 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 155,4 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 3 kg |