Club 3D SenseVision USB 3.0 4K Docking Station
dockningsstation - USB - DVI, HDMI, DP - 1GbE
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Värdgränssnitt | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 3 |
| Antal HDMI-portar | Ja |
| HDMI-version | 1.4a |
| Antal Displayportar | Ja |
| Antal DVI-I anslutningar | Ja |
| Uttag för mikrofon/linje in | Ja |
| Hörlursutgångar | Ja |
| Hörlursanslutning | USB |
| Linje ut | Ja |
| Antal ljudutgångar vänster/höger | Ja |
| Likströmsingång | Ja |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
Prestanda
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Optisk enhet ingår | Nej |
| Maximal digital upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Maximal analog upplösning | 2048 x 1152 pixlar |
| Produktens färg | Svart |
| Laddning funktion | Ja |
| LED-indikatorer | Energiljus |
| Återställningsknapp | Nej |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Kompatibilitet | Lenovo Dell Acer Asus. MSI. Toshiba Apple HP Razer |
| Certifiering | CE, RoHS, FCC |
Audio
| Inbyggda högtalare | Nej |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | AC |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64 |
Vikt & dimension
| Bredd | 189 mm |
| Djup | 74,5 mm |
| Höjd | 26,3 mm |
| Vikt | 200 g |
Förpackningens innehåll
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Manual | Ja |
| Kabel inkluderad | USB |
| Snabbstartsguide | Ja |
Förpackningsmaterial
| Vikt papper-/kartongförpackning | 178 g |
| Plastförpackningens vikt | 50 g |
| Total paper/cardboard packaging weight | Nej |
| Total plastic packaging weight | Nej |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 8473 3020 |
Övrigt
| Antal mikrofoningångar | Ja |