Club 3D SenseVision USB 3.0 4K Mini Docking Station
dockningsstation - USB - DVI, HDMI - 1GbE
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Värdgränssnitt | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 4 |
| Antal HDMI-portar | Ja |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal DVI-D anslutningar | Ja |
| Uttag för mikrofon/linje in | Ja |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
| Hörlursutgångar | Ja |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
| Linje ut | Ja |
| Likströmsingång | Ja |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
Prestanda
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Maximal digital upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Antal displayer som stöds | 2 |
| Produktens färg | Svart, Silver |
| Material, hölje | Aluminium |
| Laddning funktion | Ja |
| LED-indikatorer | Energiljus |
| Kompatibilitet | Lenovo Dell Acer Asus. MSI. Toshiba Apple HP Razer |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | DC |
| Utgångsspänning | 12 V |
| Uteffekt | 3 A |
| Strömförbrukning (max) | 36 W |
| Strömförbrukning (vanlig) | 14,43 W |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64 |
Hållbarhet
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
Vikt & dimension
| Bredd | 95 mm |
| Djup | 49 mm |
| Höjd | 44 mm |
| Vikt | 260 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 225 mm |
| Låddjup | 142 mm |
| Förpackningens höjd | 55 mm |
Förpackningens innehåll
| Snabbstartsguide | Ja |
| Kabel inkluderad | USB |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Drivrutiner medföljer | Ja |
Förpackningsmaterial
| Vikt papper-/kartongförpackning | 186 g |
| Plastförpackningens vikt | 50 g |
| Total paper/cardboard packaging weight | Nej |
| Total plastic packaging weight | Nej |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 8473 3020 |
Övrigt
| Antal mikrofoningångar | Ja |